Головна » Прес-центр » Про головне
01.11.2019
ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ: СЕМІНАР АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ У ЖИТОМИРІ

Застосування правил державної допомоги в Україні: семінар Антимонопольного комітету України у Житомирі

31 жовтня 2019 року  експертами Антимонопольного комітету України та Проектом SESAR («Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги»),») за участю голови Житомирського обласного територіального відділення Комітету Василенка В.П. та фахівців відділення проводився семінар:  «Застосування правил державної допомоги в Україні» у впровадженні правил державної допомоги», що фінансується ЄС.

У рамках заходу представники Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради, органів місцевого самоврядування дізнавались про підхід щодо надання державної допомоги в Україні та принципи  її застосування на практиці, оскільки система була створена в Україні в 2017 році, слідуючи зобов'язанням країни щодо Угоди про Асоціацію з ЄС. Проект SESAR пояснював, як в державах-членах застосовуються правила державної допомоги для обмеження спотворення конкуренції на ринках, щоб бізнес міг вільно конкурувати та пропонував громадянам кращі товари та послуги за нижчі ціни.

Семінар охоплював основні теми, пов’язанні з виконанням вимог Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» та відповідних нормативно-правових актів. Зокрема, було розкрито та обговорено такі теми: система державної допомоги в Україні; послуги загального економічного інтересу (поняття та правозастосування); особливості підтримки суб’єктів природних монополій; особливості оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, що надають послуги з постачання та виробництва теплової енергії; виконання рішень АМКУ - конкретні приклади з практики в Україні. Штефан Сабау, керівник експертної групи Проекту зазначив, що діяльність Проекту має на меті надати АМКУ належну підтримку для вдосконалення законодавства України у сфері державної допомоги та суттєвого спрощення оцінки повідомлень від надавачів, особливо з регіонів, за допомогою набору специфічних інструментів. Для забезпечення швидшого поширення знань про державну допомогу АМКУ та Проект SESAR розробили на веб-сайті Проекту Портал знань з державної допомоги та Електронну бібліотеку, які містять найважливіші документи для кращого розуміння правил та процедур.

 

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України