Головна » Прес-центр » Про головне
11.11.2019
ЗАХИСТ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції дії виконавчого комітету Мелітопольської міської ради на ринку розміщення зовнішньої реклами в межах м. Мелітополя.

Виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради Запорізької області прийняті рішення, приписи яких мають негативний вплив на функціонування ринку розміщення зовнішньої реклами в м. Мелітополі, наслідком чого є обмеження конкуренції на вказаному ринку.

Так, виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради рішенням від 14.06.2018 № 125 «Про визнання самовільно розміщених металевих конструкцій» визнано нечинними дозволи на розміщення зовнішньої реклами для визначеного кола суб’єктів господарювання, які здійснювали свою діяльність на ринку розміщення зовнішньої реклами в межах м. Мелітополя, та передбачено провести демонтаж їх рекламних конструкцій.

Крім того, виконавчий комітет Мелітопольської міської ради рішенням від 07.03.2018 №51/1 затвердив Порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в місті Мелітополі, положення якого можуть призводити, зокрема до усунення окремих суб’єктів господарювання з ринку, створювати додаткові адміністративні бар’єри доступу суб’єктів господарювання на ринок, обмежувати самостійність підприємств щодо здійснення своєї господарської діяльності на ринку, створювати дискримінаційні умови для діяльності одних учасників ринку порівняно з конкурентами.

Такі дії виконавчого комітету Мелітопольської міської ради відділення визнало антиконкурентними, які призвели до обмеження конкуренції. Відповідача зобов’язано припинити перше порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом поновлення дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами, а друге -  шляхом приведення Порядку видачі дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в місті Мелітополі у відповідність до чинного законодавства, у тому числі до Закону України «Про захист економічної конкуренції».

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України