Головна » Прес-центр » Новини
13.01.2015

Адміністративна колегія Запорізького обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ПАТ „Запоріжтрансформатор” і ПАТ „Запорізький завод надпотужних трансформаторів” на 300 тисяч гривень кожного за антиконкурентні узгоджені дії у вигляді спотворення результатів торгів.

ПАТ „Запоріжтрансформатор” і ПАТ „Запорізький завод надпотужних трансформаторів”  погодили свої пропозиції конкурсних торгів під час участі у шести процедурах закупівлі трансформаторів, проведених  різними замовниками – ПАТ „Сумиобленерго”, ПАТ „Вінницяобленерго”, ПАТ „Чернігівобленерго” у 2011 – 2013 роках.

Відділенням встановлено, що документи, які були подані ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів» та ПАТ «Запоріжтрансформатор» у складі власних пропозицій конкурсних торгів на  торги  1-6, мають схожість у оформленні та характерні закономірності у встановленні ціни товару.

Слід зазначити, що ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів» та ПАТ «Запоріжтрансформатор» у розумінні статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» пов’язані відносинами контролю завдяки володінню одними і тими ж суб’єктами господарювання значними частками у їх статутних капіталах. Наявність відносин контролю між ПАТ «Запоріжтрансформатор» та ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів» передбачає можливість обміну інформацією між учасниками торгів, а також єдність їх інтересів, зокрема, щодо отримання прибутку.

Встановлені у справі  обставини свідчать про те, що в процесі підготовки та участі у   Торгах  1-6 ПАТ «Запоріжтрансформатор» та ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів» діяли не самостійно, а узгоджували свої дії, внаслідок чого конкуренцію між ними було усунуто, тобто учасники торгів не забезпечували між собою добросовісну конкуренцію шляхом надання найбільш економічно вигідної пропозиції. Погодження поведінки при формуванні цінових пропозицій учасниками зазначених торгів  призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки суб’єктів господарювання, що в свою чергу мало наслідком спотворення результатів торгів. Фактично замовник обирав кращу цінову пропозицію серед двох учасників, які узгоджували свою поведінку в конкурсних процедурах.  Так, ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів», який протягом 2011-2013 років не здійснював виробництво трансформаторів, що були предметом закупівлі на торгах 1-6, виступав виключно як технічний учасник, що забезпечував перемогу на зазначених торгах ПАТ «Запоріжтрансформатор».     

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України