Головна » Прес-центр » Новини
14.08.2014
ВІДДІЛЕННЯ ОШТРАФУВАЛО МКП "ОСНОВАНІЄ" ЗА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ

Адміністративна колегія Запорізького обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала міське комунальне підприємство „Основаніє” на 50 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем

За результатами розслідування фактів, викладених у зверненні депутата Сонячної сільської ради про несвоєчасну повірку МКПОснованіє” лічильника теплової енергії, встановленого на будинку, розташованого за адресою: вул. Весняна, 1, с. Сонячне Запорізького району, що призвело до стягнення з мешканців будинку завищеної плати за послуги з централізованого опалення, відділенням розглянуто справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до вимог чинного законодавства засоби обліку теплової енергії, встановлені на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послугу згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період.

Оскільки витрати на періодичну повірку будинкових лічильників теплової енергії, що перебувають на балансі МКП «Основаніє», є складовими вартості послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (поточний ремонт внутрішньодомових систем і технічних пристроїв будинків), виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено МКП «Основаніє», то саме МКП «Основаніє» зобов’язане своєчасно подавати на повірку будинкові лічильники теплової енергії.

Несвоєчасне подання МКП «Основаніє» на повірку лічильника теплової енергії, встановленого в будинку, призвело до того, що його мешканці вимушені були сплачувати кошти не за фактично спожиту теплову енергію, а виходячи з тарифу за 1 кв. метр опалюваної площі квартири/за місяць, що призвело до ущемлення їх інтересів, оскільки вони сплачували надлишкові кошти.

В ході розгляду справи відділення встановило, що випадки несвоєчасного подання на повірку будинкових засобів обліку теплової енергії, які перебувають на балансі МКП «Основаніє, є непоодинокими.  Так, підприємством у 2013-2014 роках  несвоєчасно були повірені близько 20 будинкових лічильників теплової енергії.  

Такі дії МКП «Основаніє» були б неможливими за умов значної конкуренції на ринку, оскільки на конкурентному ринку відбувається змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання. Тобто, МКП «Основаніє», у разі наявності значної конкуренції на ринку, з метою приваблення споживачів було би вимушено при наданні послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій дотримуватись вимог чинного законодавства.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України