Головна » Прес-центр » Новини
22.04.2020
РІШЕННЯ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНОЇ КОЛЕГІЇ У КВІТНІ 2020 РОКУ

Адміністративна колегія Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала приватне підприємство «Науково виробнича фірма «Благоустрій-М» та комунальне підприємство Міжгірської селищної ради «Чисте Міжгір’я» за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Як встановило Відділення, суб’єкти господарювання, під час участі у торгах на закупівлю Міжгірською селищною радою послуг з прибирання та підмітання вулиць узгоджували свою поведінку, що заборонено законом.

Узгоджена поведінка під час участі у торгах підтверджується завантаженням пропозицій через один і той самий авторизований електронний майданчик з однієї й тієї самої ІР-адреси, групуванням документів тендерних пропозицій однаковим чином в електронні файли, внесенням оплати за подання тендерної пропозиції однаковими частинами в одні й ті самі дні та рядом інших позицій.

Крім того, між суб’єктами господарювання існують господарські відносини,а також вони є пов’язаними особами в розумінні статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі».

За результатами розгляду справи такі дії вищеназваних суб’єктів господарювання визнано антиконкурентними узгодженими діями, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів, що є порушенням пункту 1 статті 50 та пункту 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції». На відповідачів накладено штрафні санкції.

 

Адміністративною колегією Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надано рекомендації виконавчому комітету Хустської міської ради про припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Виконавчому комітету Хустської міської ради рекомендовано привести місцеві Правила приймання стічних вод у комунальні системи каналізації у відповідність до вимог Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України.

Як встановило Відділення, виконавчий комітет Хустської міської ради, всупереч вимогам чинного законодавства, легітимізував дії Хустського ВУВКГ щодо застосування при розрахунку об’єму стічних вод, які утворюються у період атмосферних опадів, завищеного розміру загального коефіцієнту стоку дощових вод для різних поверхонь територій об'єктів суб’єктів господарювання м. Хуста, що може призвести до ущемлення економічних інтересів споживачів.

 

Адміністративною колегією Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надано рекомендації виконавчому Хустської районної державної адміністрації про припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

За результатами дослідження ринків реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах торгового, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності Відділенням встановлено, що райдержадміністрація погодила інформаційну та технологічну картки адміністративної послуги «Паспорта прив’язки відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, інфраструктури та цивільного захисту Хустської РДА», відповідно якої від замовника вимагаються додаткові документи, не передбачені Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (зокрема, копія документів на земельну ділянку).

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
© Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України