Головна » Прес-центр » Новини
21.04.2020
ВЖИТТЯ ЗАХОДІВ НА РИНКАХ ОСНОВНИХ ГРУП ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ФАРМ ПРОДУКЦІЇ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ З МЕТОЮ ЗАПОБІГАННЯ ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (надалі - Відділення) на виконання доручення Голови Комітету від 13.03.2020 № 13-01/246 здійснюється проведення щоденного моніторингу цін на основні групи продуктів харчування (28 найменувань) та лікарські засоби та вироби медичного призначення (в т.ч. маски захисні).

Відділення запровадження щоденний моніторинг цін на продукти харчування у (Топ -3 регіону) трьох супермаркетах: «Сільпо» (ТОВ «Фоззі-Фуд»), «Наш край» (ТзОВ «Арго-Р»), «Салют» (ПП «ТД «Салют»).

На доручення Комітету шляхом направлення вимог про надання інформації запроваджено щомісячний моніторинг цін на продукти харчування додатково на ТОВ «КлеверСторс» ( мережа «Сім23»), ТзОВ «Континіум-Трейд» (супермаркет «ТамТам»), ТзОВ «Гіппо»( супермаркети «ПАККО») (надалі – торгівельні мережі).

Двадцять сьомого березня п.р. Відділення направило рекомендації голови до ТзОВ «Арго-Р», ПП «ТД «Салют», ТОВ «КлеверСторс», ТзОВ «Гіппо», ТзОВ «Континіум-Трейд» щодо вжиття заходів, спрямовані на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції шляхом утримання від вчинення дій щодо встановлення роздрібних цін на продукти харчування для основних соціальних і демографічних груп населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 780, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Щоденний моніторинг цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення здійснюється у аптеках ДВТП «Волиньфармпостач» (78 аптечних закладів) та ПФ «Волиньфарм» у формі ТзОВ (199 аптечних закладів). Мережа зазначених аптек в області є значною та становить 277 аптечних закладів.

На виконання доручення Голови Антимонопольного комітету України, посилило контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, які діють на ринках житлово-комунальних послуг на предмет дотримання ними законодавства про захист економічної конкуренції, в тому числі щодо недопущення нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби» від 17.03.2020 № 530-ІХ.

Відділення надалі здійснює державний контроль за дотриманням торгівельними та аптечними мережами законодавства про захист економічної конкуренції, відповідно до вимог статей 6 та 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», з метою недопущення антиконкурентних узгоджених дій (змова між учасниками ринку) та зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України