Головна » Прес-центр » Новини
02.09.2016
НЕПРАВДИВА ІНФОРМАЦІЯ, ЩОДО ВАРТОСТІ ТОВАРІВ НА ЦІННИКАХ І ЧЕКАХ ТА ТЕРМІНІВ ЇХ ПРИДАТНОСТІ, Є ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ"

За результатами дослідження діяльності учасників ринку роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчого асортименту в межах м. Луцька на предмет дотримання вимог законодавства про захист від недобросовісної конкуренції при реалізації продуктів харчування в асортименті в частині достовірності маркування інформації щодо вартості товарів на цінниках і чеках, термінів їх придатності, встановлено наступне.

Наявні численні випадки порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. А саме, за змістом інформація роздрібних мереж зазначена у цінниках та касових чеках до товарів щодо їх вартості суперечить одна одній і є неправдивою. Зазначені випадки не є одиночними, що підтверджується повідомленнями із ЗМІ та ін.

Тобто, аналогічним чином маркуються товари на цінниках і чеках в усіх інших магазинах роздрібних мереж м. Луцька.

Зазначене свідчить, що при покупці певного товару покупець може бути впевнений, що придбав за визначеною ціною на ціннику (чомусь завжди нижчою ніж у чеку) чи придбав придатний для споживання за критерієм терміну придатності товар.

Враховуючи вищезазначене, з метою усунення причин виникнення порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, адміністративна колегія територіального відділення рекомендує: ТзОВ «Арго-Р», ТОВ «ТД Аванта», ТОВ «Континіум-Трейд», ПП «ТД»Салют»,  Супермаркет «Велмарт» ТОВ «Фудмережа», ДП «Фуршет  Центр», ВТ ТОВ «Ресторан «Театральний», ПП «Тимаг», ТОВ «ПАККО Холдинг», ТОВ «Фоззі-Фуд», ТОВ «Клевер Сторс» мережа «7-23», ТОВ «Метро Кеш Енд Кері», ПП «Айслаг», ФОП Білозір М.П., ФОП Олішевському О.О., Приватному підприємцю Веремчуку В.С. магазин «Наш Край Експрес», Приватному підприємцю Горбачу А.А. магазин «Наш Край Експрес», Приватному підприємцю Іванюк Л.Т. магазин «Наш Край Експрес» - учасникам ринку роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продовольчого асортименту в межах м. Луцька проаналізувати свою господарську діяльність та припинити дії які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

На виконання рекомендацій всі суб’єкти господарювання повідомили відділення про вжиття заходів на припинення дій щодо поширення інформації що вводить в оману.

До прикладу, в мережі Гіпермаркету «Там Там» на постійній основі діє акція «Три гарантії Там Там», відповідно до умов якої покупець, що виявив протермінований товар гарантовано отримає 15% знижку на наступну покупку, а у разі невідповідності ціни, зазначеної в ціннику з ціною на касі – покупець отримує 15% знижку на цей товар.

У разі виявлення вищезазначених порушень, звертайтесь до відділення за електронною формою розміщеною на веб-сайті Волинського обласного територіального відділення АМКУ в розділі (Звернутися » Звернення громадян » Форма для звернень громадян) з підтверджуючими документами порушення.

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України