Головна » Прес-центр » Новини
17.02.2016
ВІДДІЛЕННЯ ВЖИВАЄ ЗАХОДИ ДЛЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ПОСТАЧАННЯ ТЕПЛА ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ "СПАЛЬНИХ" РАЙОНІВ МІСТА ЛУЦЬКА

До Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі – Відділення) надійшла заява від товариства з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група» (надалі - Заявник) про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Державного комунального підприємства «Луцьктепло» (надалі – ДКП «Луцьктепло»). За результатами розгляду заяви, встановлено наступне:

Договори про надання давальницьких послуг протягом 2012-2015 років укладались між Заявником та ДКП «Луцьктепло» за результатами проведення переговорної процедури з закупівлі послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію).

В 2016 році ДКП «Луцьктепло» повідомило Заявника про неможливість укладення договору на давальницькі послуги на 2016 рік. ДКП «Луцьктепло» прийняло таке рішення, у зв’язку не включенням ДКП «Луцьктепло» до реєстру нормативів перерахунків коштів, що надходять на спеціальні рахунки теплопостачальних організацій з 01.02.2016 року. Фактично всі кошти, що сплачуються з 01.02.2016 року за послуги опалення та гарячого водопостачання йшли на оплату природного газу.

За таких обставин з 01.03.2016 року Заявник був би вимушений припинити забір природного газу для виробництва теплової енергії на котельні по вул. Карбишева, 2, м. Луцьк.

Такі дії ДКП «Луцьктепло» щодо відмови у лютому 2016 року у процедурі закупівлі послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію) та як наслідок припинення у березні 2016 року надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води для частини споживачів міста Луцька містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку шляхом повної відмови у реалізації послуги за відсутності альтернативних джерел її придбання.

Враховуючи вищезазначене та з метою недопущення порушень конкуренційного законодавства та усунення причин, що сприяють його вчиненню, Відділення надало обов’язкові для розгляду рекомендації ДКП «Луцьктепло».

На виконання рекомендацій, ДКП «Луцьктепло» повідомило про початок переговорів з Заявником та ухвалення рішення: погодити переговорну процедуру закупівлі код 35.30.1 – пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води (послуги з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію).

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України