Головна » Прес-центр » Новини
09.04.2020
ШТРАФНІ САНКЦІЇ ЗА УЗГОДЖЕНІ ДІЇ УЧАСНИКІВ ТОРГІВ

·               20 лютого 2020 року адміністративною колегією Відділення прийнято рішення №69/2–р/к «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі №929-УД.

Порушення полягало в узгодженні товариством з обмеженою відповідальністю «Артлайн ІТ» та фізичною особою-підприємцем Грабовським Ю.В. своєї поведінки при підготовці та участі у торгах, що проводились ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України" по закупівлі комп’ютерної техніки у 2018-2019 роках.

За вчинені дії учасників торгів оштрафовано загалом на 118 178 грн.

·               26 лютого 2020 року адміністративною колегією Відділення прийнято рішення №69/3–р/к «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі №926-УД.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Данако», товариство з обмеженою відповідальністю «Техносила» та товариство з обмеженою відповідальністю «КВ2» узгодили свої дії під час підготовки та участі у 20 торгах, що проводились 16-ти замовниками по закупівлі олив мастильних у 2016 – 2018 роках.

За вчинені порушення на учасників торгів накладено штрафні санкції – 239 534 грн.

Узгодивши свою поведінку учасники тим самим усунули конкуренцію та змагальність між собою, а отже спотворили результат проведених замовниками торгів, порушивши право замовників на отримання найбільш ефективного результату, а відтак, вчинили дії, заборонені Законом України «Про захист економічної конкуренції».

Такі дії, суб’єктів господарювання кваліфіковано, як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання, які стосуються спотворення результатів торгів.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України