Головна » Прес-центр » Новини
27.03.2020
АПТЕЧНИМ ЗАКЛАДАМ НАДАНО РЕКОМЕНДАЦІЇ

Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало найбільшим регіональним аптечним закладам утриматись від безпідставного підвищення цін та створення штучного дефіциту.

В умовах проведення заходів щодо запобігання поширенню на території Тернопільської області короновірусу COVID-19, відділення здійснює контроль за станом конкуренції на ринках роздрібної реалізації лікарських засобів та товарів медичного призначення.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що в деяких місцевих аптеках маски медичні, антисептичні засоби, противірусні та жарознижуючі препарати, засоби вимірювання температури тіла  відсутні, натомість там, де вони є в наявності – ціни зросли.

Ринок роздрібної реалізації лікарських засобів в Тернопільській області конкурентний. Проте, одночасне підвищення цін на товари, які користуються на даний час великим попитом, та/або штучне створення їх дефіциту, найбільшими учасниками ринку, може кваліфікуватись, як порушення конкуренційного законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, відділення надало 19 аптечним закладам обов’язкові для розгляду рекомендації  утриматися від вчинення дій щодо встановлення на лікарські засоби та товари медичного призначення, які користуються високим попитом, роздрібних цін що перевищують економічно обґрунтований  рівень або штучного створення їх дефіциту.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України