Головна » Прес-центр » Новини
25.06.2014
ДВА КІЇВСЬКИХ ТОВАРИСТВА ОШТРАФОВАНІ НА 680 ТИС. ГРН ЗА СПОТВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТОРГІВ

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «Фолгат ФТК» (м. Київ) та ТОВ «БМС Техно» (м. Київ) на 680 тис. грн. за спотворення результатів торгів.

Як встановило Відділення в ході досліджень,  ТОВ «БМС Техно» та ТОВ «Фолгат ФТК» під час участі у процедурах закупівель у 2013 році машин обчислювальних, частин та приладдя до них (навчальні комп’ютерні комплекси для кабінетів інформатики та інтерактивні комплекси для загальноосвітніх закладів), проведених:

-  Професійно – технічним училищем № 26 м. Кременчука,

- Державним навчальним закладом «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище ім. Героя Радянського Союзу Бірюзова С.С.»,

- Державним навчальним закладом «Гадяцьке вище професійне аграрне училище»,

- КУ «Центр фінансово – статистичного аналізу та матеріально – технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради,

- Професійно – технічним училищем № 44 м. Миргорода узгодили свою поведінку, що  є порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченими пунктом 1 статті 50  та пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Тобто, ТОВ «БМС Техно» та ТОВ «Фолгат ФТК» під час участі у процедурах закупівель, що проводились по черзі (одна за одною) було відомо про перемогу конкурента у кожній процедурі, а тому при участі у послідуючих процедурах суб’єкт господарювання, який програв в одній процедурі та, який дійсно має на меті перемогу, наслідком якої є одержання грошової винагороди та, враховуючи ідентичність предмету закупівлі, зменшив би вартість своєї цінової пропозиції. В той же час, ТОВ «Фолгат ФТК», знаючи про перемогу свого конкурента у попередніх процедурах закупівель, все одно подавав одну і ту ж цінову пропозицію. Таким чином, ТОВ «Фолгат ФТК», перемігши у відкритих торгах, проведених у березні 2013 року КУ «Центр фінансово – статистичного аналізу та матеріально – технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради, фактично надав право ТОВ «БМС Техно» бути переможцем у послідуючих процедурах закупівель, що проводились зазначеними замовниками у квітні – травні 2013 року, тим самим суб’єкти господарювання розподілили між собою процедури закупівлі та черговість своєї перемоги в них з метою одержання винагороди у вигляді укладення договору на закупівлю із Замовниками процедур.

Перелічені вище за текстом процедури закупівель машин обчислювальних, частин та приладдя до них (навчальні комп’ютерні комплекси для кабінетів інформатики та інтерактивні комплекси для загальноосвітніх закладів) містили аналогічний предмет закупівлі та аналогічну вартість, то при поданні цінових пропозицій для участі у вказаних процедурах, суб’єкти господарювання необґрунтовано завищили вартість складових по кожному з предметів закупівлі, що поставлялись після проведення процедур замовникам.

Варто також зазначити, що за інформацією, одержаною від вище перелічених Замовників, останні не здійснювали дослідження (моніторинг) ринку на предмет аналізу цінової ситуації, що склалась на ньому на комп’ютерну техніку, яку планувалось закупити, тому їм не були відомі ціни, які на момент закупівлі діяли на ринку, чим безпосередньо скористались учасники процедур закупівель, поставляючи техніку за завищеними цінами.  

Дії ТОВ БМС Техно» та ТОВ «Фолгат ФТК» призвели до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою під час проведення торгів, внаслідок чого право на укладення договору за результатами торгів учасниками отримано не на конкурентних засадах, чим були спотворені результати цих торгів. Крім того, наслідком узгодженої поведінки Товариств під час участі у вказаних процедурах закупівель стало придбання замовниками товарів за завищеними цінами, що призвело до можливих збитків держаного бюджету.

«Проведення будь – якої процедури закупівлі повинно мати на меті, в першу чергу, обрання переможця на конкурентних засадах. Тобто поведінка учасників закупівель повинна носити конкурентний характер, а саме: змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання», - констатував   голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Полтавське обласне територіальне відділення АМКУ