Головна » Прес-центр » Новини
24.12.2020
АДМІНІСТРАТИВНОЮ КОЛЕГІЄЮ ПІВДЕННОГО МІЖОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ВИЗНАНО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕПАРТАМЕНТУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

З метою контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Південним міжобласним територіальним відділенням АМКУ (далі - Відділення) здійснюється аналіз нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, опублікованих на їх офіційних сайтах. 

В ході аналізу Відділенням встановлено, що розпорядженням Одеського міського голови від 15.07.2016 № 686 КП “ОЕЕМП” передано приватному підприємству “Аріанта” підземні переходи № 1, 2, 3 загальною площею 250,0 кв.м, що розташовані за адресою:           м. Одеса, пл. Привокзальна.

За результатами вивчення попиту з проханням передати в оренду підземних переходів № 1, 2, 3 надійшла заява (лист-звернення) лише від одного заявника, тому відповідно до ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” (редакції на момент оголошення про намір передати майно в оренду) конкурс на право оренди не проводився, після чого укладено договір оренди з ПП “Аріанта”.

У лютому 2018 року та у травні 2019 року додатковими договорами до договору між ПП “Аріанта” та департаментом комунальної власності Одеської міської ради (рішенням Одеської міської ради від 26.07.2017 № 2284-VII уповноважений орган з управління майном, яке є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси”) змінено істотні умови, а саме: подовжено термін дії договору (до 16.05.2044), змінено площу об’єкту оренди (з 250,0 кв.м. до 371,8 кв.м) БЕЗ оголошення конкурсу.

 Відповідно до частини третьої статті 17 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” (в редакції на момент укладення відповідних додаткових договорів) після  закінчення  терміну  договору оренди орендар, який належним  чином виконував свої обов'язки за договором, має переважне  право,  за  інших  рівних умов, на укладення договору оренди  на  новий  термін,  крім  випадків,  якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника.

Згідно зі статтею 10 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” (в редакції на момент укладення відповідних додаткових договорів) істотними умовами договору оренди є:

     - об'єкт оренди  (склад  і  вартість  майна  з  урахуванням  її індексації);

     - термін, на який укладається договір оренди;

     - орендна плата з урахуванням її індексації, тощо.

 

22 грудня 2020 року адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення АМКУ рішенням № 65/31-р/к визнала бездіяльність департаменту комунальної власності Одеської міської ради порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, яке кваліфікується за частиною першою статті 15 цього ж Закону, у вигляді непроведення конкурсу на право оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Одеси при зміні істотних умов договору оренди, що може призвести до недопущення конкуренції, та зобов’язала департамент припинити порушення.

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України