Головна » Прес-центр » Новини
24.12.2020
ВСТАНОВЛЕНО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ" ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Південним міжобласним територіальним відділенням АМКУ (далі — Відділення) проводиться дослідження ринку надання платних послуг з надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

В процесі дослідження Відділенням встановлено, що єдиним володільцем та розпорядником інформації про проведену державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли в установленому законодавством порядку до 01 січня 2013 року, на території, підпорядкованій Чорноморській міській раді, яка міститься на паперових носіях, є комунальне підприємство “Бюро технічної інвентаризації” Чорноморської міської ради Одеської області (далі - КП “БТІ” ЧМР), отже конкуренція на ринку послуг з надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження (далі- послуг) відсутня.

Інформація про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли в установленому законодавством порядку до 01 січня 2013 року, необхідна фізичним та юридичним особам для реалізації їхнього права внесення відомостей про проведену державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно та їх обмеження шляхом унесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та проведення робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Таким чином КП “БТІ” ЧМР у 2019 та І півріччі 2020 року займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг в межах території, підпорядкованій Чорноморській міській раді з часткою 100 відсотків.

До вартості послуг не повинні включатись роботи, які не передбачені розділом 2 “Складання довідок, розрахунок ідеальних часток, розподіл об'єкта” Збірника норм часу, зокрема  передбачені іншими розділами.

Натомість КП “БТІ” ЧМР включило до вартості роботи передбачені розділом 3 “Інші роботи”. Такі дії КП “БТІ” ЧМР призвели до завищення загальних норм часу (год.)  та вартості таких послуг.

 

22 грудня 2020 року адміністративною колегією Південного міжобласного територіального відділення АМКУ визнано, що дії КП “БТІ” ЧМР, які полягають у завищенні вартості послуг із надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли в установленому законодавством порядку до 01 січня 2013 року є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції,  передбаченого пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли в установленому законодавством порядку до 01 січня 2013 року шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку. За порушення на КП “БТІ” ЧМР накладено штраф та зобов'язано припинити порушення.

 

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України