Головна » Прес-центр » Новини
09.12.2020
У діях Головного управління Держгеокадастру в Одеській області встановлено порушення законодавства про захист економічної конкуренції

З метою здійснення контролю за додержанням органами влади законодавства про захист економічної конкуренції стосовно проведення конкурсного відбору виконавців земельних торгів Одеським обласним територіальним АМКУ з лютого 2019 року проводилось дослідження ринку оренди земельних ділянок (у тому числі ринку послуг з проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності).

 

Частиною першою статті 134 Земельного кодексу України встановлено, що земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, установлених частиною другою цієї статті.

Слід зазначити, що ринок надання послуг з проведення земельних торгів є досить конкурентним, відкритим, а отже між суб’єктами господарювання наявна конкуренція.

На підставі наданої інформації встановлено, що Головним  управлінням Держгеокадастру в Одеській області не затверджувався порядок визначення виконавця земельних торгів.

Отже, на практиці, відбір виконавців земельних торгів здійснюється без дотримання конкурентних засад, шляхом укладання договору між організатором земельних торгів та суб’єктами господарювання, яких Головне управління обирає на власний розсуд. При цьому критерії, за яким обирають суб’єктів господарювання не встановлено.

За результатами дослідження на засіданні адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у червні 2019 року Головному управлінню надані рекомендації про припинення дій, однак рекомендації виконані не були.

Розпорядженням адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у травні 2020 року розпочато розгляд справи за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Керуючись статтею 48 Закону України «Про захист економічної конкуренції», 01.12.2020 адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення АМКУ (з 05.06.2020 – змінено назву Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України) визнала дії  Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, які полягають у визначенні виконавців земельних торгів без проведення конкурсу, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 3 ст. 50 та визначеним абз. 7 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу влади, які можуть призвести до усунення конкуренції, із зобов’язанням  припинити порушення.

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України