Головна » Прес-центр » Новини
03.11.2020
РІШЕННЯМ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ПІВДЕННОГО МІЖОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ЩОДО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ ТА ПЕНІ ЗАДОВОЛЕНО ПОВНІСТЮ

РІШЕННЯМ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОЗОВНУ ЗАЯВУ  ПІВДЕННОГО МІЖОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ЩОДО СТЯГНЕННЯ ШТРАФУ ТА ПЕНІ ЗАДОВОЛЕНО  ПОВНІСТЮ

 

Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення АМКУ 13.11.2018  прийнято рішення, яким було визнано, що ТОВ “Мерседес Сервіс Авто” вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене ст. 4 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”, у вигляді використання в господарській діяльності позначення “Mercedes”, яке схоже зі знаком для товарів та послуг ПрАТ “Автокапітал” та ПрАТ “Одеса-Авто”, які раніше почали його використовувати, що може призвести до змішування з діяльністю суб’єктів господарювання, що стало підставою для накладення штрафу в розмірі 68 000,00 грн.

Рішення ТОВ “Мерседес Сервіс Авто” оскаржено не було та в добровільному порядку не сплачено штраф, що в подальшому призвело до нарахування пені у відповідності до ч. 5 ст. 56 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Відповідно до ст. 25 Закону України Про Антимонопольний комітет України територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв’язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду в тому числі про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафу та пені.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 26.10.2020 у справі № 916/2425/20 з ТОВ Мерседес Сервіс Авто” в дохід загального фонду Державного бюджету України стягнуто 68000 грн. штрафу та 68 000 грн. пені.

 

З урахуванням ст. 19 та ч. 1 ст.  25  Господарського кодексу України суб'єкти господарювання мають усвідомлювати можливість настання як певного обмеження їх  діяльності  з  точки  зору дотримання конкурентного законодавства, так і відповідальності за його порушення.

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України