Головна » Прес-центр » Новини
18.09.2020
ВИРОБНИКУ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ЗАСОБІВ НАДАНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗДІЙСНИТИ ЗАХОДИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВЧИНЕННЯ ДІЙ, ЯКІ МОЖУТЬ МІСТИТИ ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

Південним міжобласним територіальним відділенням АМКУ (далі — Відділення) встановлено, що один із виробників на території м. Одеса (далі — суб’єкт господарювання) санітарно-гігієнічних засобів  з антибактеріальним ефектом на основі спирту для санітарно-гігієнічної обробки рук, поверхонь та приміщень  з травня 2020 року розміщувало на етикетках продукції відповідні написи “STOPCOVID, “Знищує 99,9% мікробів”, “Kills germs in 15 seconds (мова оригіналу).

При цьому, у Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів не зазначені формулювання, викладені у написах на етикетках засобу.

Враховуючи, що суб’єкт господарювання поінформував Відділення про випуск лише пробної партії продукції, яка була надана на реалізацію у торгівельну мережу “Епіцентр-К”, та про те, що на теперішній час продукція випускається з новою етикеткою, пробна партія вилучена з продажу, свідчить про припинення дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Таким чином, дії суб’єкта господарювання, які полягали у поширенні неточних відомостей щодо властивостей санітарно-гігієнічного засобу, мали ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції“ у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

Керуючись частиною шостою статті 14 Закону України Про Антимонопольний комітет України“, адміністративна колегія Відділення 15.09.2020 надала суб’єкту господарювання обов’язкові для розгляду рекомендації здійснити заходи для запобігання вчинення дій, які можуть містити ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України