Головна » Прес-центр » Новини
23.07.2020
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЮЖНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТВОРЮЄ УМОВИ ДЛЯ НЕДОПУЩЕННЯ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ НАДАННЯ ПОСЛУГ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ

У лютому 2017 року Одеським обласним територіальним відділенням АМКУ (наразі — Південним обласним територіальним відділенням АМКУ) (далі – Відділення) розглядалось звернення Управління Служби безпеки України в Одеській області стосовно правомірності дій органів місцевого самоврядування м. Южне Одеської області при організації надання послуг з вивезення твердих побутових відходів.

Так, Відділенням встановлено, що органи місцевого самоврядування м. Южне Одеської області визначили ЮМКП “Южтранс” виконавцем послуг із збирання та вивезення твердих побутових відходів без проведення конкурсу.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у березні 2017 року Відділенням надано виконавчому комітету Южненської міської ради Одеської області обов'язкові до розгляду рекомендації здійснити заходи щодо усунення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів у територіальних межах             м. Южне Одеської області.

Однак, станом на 09 січня 2020 року ознаки порушення законодавства з боку виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області не були усунуті.

У зв’язку з чим, адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення АМКУ рішенням від 19 травня 2020 року визнала бездіяльність виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 3 ст. 50 та ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які призводять до недопущення конкуренції на ринку надання послуг у сфері поводження з побутовими відходами.

До теперішнього часу конкурс на визначення виконавця послуг виконавчим комітетом Южненської міської ради Одеської області так і не проведено. При цьому, під час розгляду рекомендацій та рішення виконавчий комітет Южненської міської ради Одеської області неодноразово інформував Відділення про здійснення заходів щодо усунення порушень законодавства з його боку.

Разом з тим, виконавчим комітетом Южненської міської ради Одеської області у липні 2020 року направлено до Господарського суду Одеської області позовну заяву про визнання недійсним та скасування вищезазначеного рішення.

Зазначені дії виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області свідчать про навмисне затягування процесу виконання рішення адміністративної колегії Відділення та продовження недопущення інших суб’єктів господарювання на ринок надання послуг у сфері поводження з побутовими відходами у територіальних межах м. Южне Одеської області.

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України