Головна » Прес-центр » Новини
14.07.2020
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ НАДАННЯ ПОСЛУГ ІЗ ЗАРЯДКИ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ НА ЕЛЕКТРОЗАРЯДНИХ СТАНЦІЯХ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ОДЕСИ ТА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ СХВАЛЕНО ЗВІТ

Південним міжобласним територіальним відділенням АМКУ (далі — Відділення) встановлено, що на території міста Одеса склалася ситуація, що власники зарядних станцій для електромобілів в січні 2020 року отримали приписи про їх демонтаж від управління  розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (далі — Управління). Управління вважає, що зарядні станції для електромобілів є елементами вуличної торгівлі та повинні отримувати дозвільну документацію саме в Управлінні, а у разі її відсутності — демонтовані.

Так, Відділенням було проведено дослідження ринку надання послуг із зарядки електромобілів на електрозарядних станціях на території міста Одеси та Одеської області, здійснено аналіз рішень органів влади, органів місцевого самоврядування, які стосуються питань надання вищезазначених послуг.

Ураховуючи те, що ринок є новим та немає спеціального законодавства, яке б врегульовувало цю сферу, зокрема, щодо визначення термінів “послуги із зарядки акумуляторів електромобілів на електрозарядних станціях” та “електрозарядної станції”, тому це може створити в майбутньому умови для порушень на зазначеному ринку.

 

Вирішення відповідних проблем на ринку потребує розробки та прийняття на законодавчому рівні окремого Закону, нормативно-правового акту, яким би регулювався ринок.

 

За результатами проведеного дослідження Відділенням 07 липня 2020 року схвалено відповідний Звіт, з повним текстом якого можна ознайомитись тут.

 

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України