Головна » Прес-центр » Новини
10.07.2020
СУБ'ЄКТУ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКИЙ ЗДІЙСНЮЄ ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ З ФАСУВАННЯ ХАРЧОВОГО ПРОДУКТУ, НАДАНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИПИНИТИ ДІЇ, ЯКІ МІСТЯТЬ ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

Південним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України) (далі — Відділення) здійснюється державний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про захист від недобросовісної конкуренції на ринку виробництва та реалізації продуктів харчування у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

Так, в ході дослідження було виявлено, що на території Одеської області фізична особа-підприємець (далі — ФОП) здійснює підприємницьку діяльність з фасування продукції РИС “В’ЄТНАМСЬКИЙ позначенняKAICCI”, однак на вимогу Відділення ФОП не надав необхідні підтверджуючі документи щодо країни походження товару, передбачені нормами діючого законодавства.

Зазначене може свідчити про доведення до невизначеного кола осіб неправдивих відомостей, розміщених на упаковці Продукту: напису “РИС “В’ЄТНАМСЬКИЙ” позначення “KAICCIта Країна походження: В’ЄТНАМ”.

Відповідно до статті 4 Закону України Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів” інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача. Інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту, у тому числі його категорії, характерних ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності або дати “вжити до”, країни походження або місця походження, способу виробництва (виготовлення), тощо.

Отже, ФОП може посилити конкурентну позицію та отримати неправомірні переваги в конкуренції не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення неправдивих відомостей про походження товару.

Керуючись статтею 46 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, 03 липня 2020 року адміністративна колегія Відділення надала ФОП обов'язкові для розгляду рекомендації  припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”.

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України