Головна » Прес-центр » Новини
27.05.2019
ОДЕСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ПРИЙНЯЛО РІШЕННЯ ВІДНОСНО ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ" В ОСОБІ ЙОГО ОДЕСЬКОЇ ФІЛІЇ

 

 

Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України прийняло рішення відносно Одеської філії ДП «АМПУ» про порушення законодавства про захист економічної конкуренції на  ринку надання комплексу послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді Одеського порту та/або «борт-борт» біля причалів порту.

Порушення полягає у справлянні Одеською філією ДП «АМПУ» з суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Одеського морського торговельного порту, плати за надання комплексу послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді Одеського порту та/або «борт-борт» біля причалів порту, які вже оплачені за іншими договорами, укладеними з ДП «АМПУ», або виконуються портовим оператором самостійно.

Оскільки Одеська філія ДП «АМПУ»  за результатами господарської діяльності за 2017-2018 роках займала монопольне (домінуюче) становище на території Одеського морського торговельного порту, її дії є  порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 1. ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках послуг, які надаються в межах території та акваторії Одеського морського торговельного порту, підпорядкованій Одеській філії ДП «АМПУ», що призводить до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала  ДП «АМПУ» в особі Одеської філії  припинити порушення шляхом припинення нарахування і стягнення додаткової необґрунтованої плати за послугу та було накладено штраф.

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Одеське обласне територіальне відділення АМКУ