Головна » Прес-центр » Новини
27.05.2019
ОДЕСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ПРИЙНЯЛО РІШЕННЯ ВІДНОСНО ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ" В ОСОБІ ЙОГО ОДЕСЬКОЇ ФІЛІЇ

 

 

Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України прийняло рішення відносно Одеської філії ДП «АМПУ» за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції на  ринку надання комплексу послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді Одеського порту та/або «борт-борт» біля причалів порту.

Порушення полягає у справлянні Одеською філією ДП «АМПУ» з суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Одеського морського торговельного порту, плати за надання комплексу послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді Одеського порту та/або «борт-борт» біля причалів порту, які вже оплачені за іншими договорами, укладеними з ДП «АМПУ», або виконуються портовим оператором самостійно.

Оскільки Одеська філія ДП «АМПУ»  за результатами господарської діяльності за 2017-2018 роках займала монопольне (домінуюче) становище на території Одеського морського торговельного порту, її дії є  порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 1. ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках послуг, які надаються в межах території та акваторії Одеського морського торговельного порту, підпорядкованій Одеській філії ДП «АМПУ», що призводить до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала  ДП «АМПУ» в особі Одеської філії  припинити порушення шляхом припинення нарахування і стягнення додаткової необґрунтованої плати за послугу та було накладено штраф.

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Одеське обласне територіальне відділення АМКУ