07.08.2019
ЗМОВА ПІД ЧАС ЗАКУПІВЕЛЬ ДП "КРАСНОАРМІЙСЬКВУГІЛЛЯ"

Державне підприємство «Красноармійськвугілля» у січні 2017 року проводило процедуру електронних торгів на закупівлю профілів незамкнутих, шпунтових паль та конструктивних елементів залізничних і трамвайних колій, зі сталі, гарячого обробляння. Свої тендерні пропозиції надали два учасника – ТОВ «Доненергоекспорт» і ТОВ «Тріалтрейд».

Система електронних закупівель «Prozorro» найбільш економічно вигідною визнала пропозицію ТОВ «Доненергоекспорт» – 20,9 млн грн з ПДВ.

Однак, розслідуванням АМКУ встановлені факти, які свідчать про узгоджену поведінку цих компаній на торгах, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, два «конкуренти»:

- використовували спільну ІР-адресу;

- надавали одне одному фінансову допомогу, в тому числі безвідсоткові позики;

- спільно використовували засоби зв’язку;

- подали тендерні документи, які мали спільні особливості електронних файлів.

За ці порушення, сьогодні, 7 серпня Тимчасова адміністративна колегія АМКУ наклала на відповідачів штрафи у розмірі 4,2 млн грн на ТОВ «Доненергоекспорт» і 340 тис. на ТОВ «Тріалтрейд».

Нагадаємо, що товариства «Доненергоекспорт» та «Тріалтрейд» є фігурантами справ НАБУ, зокрема й через тендери ДП «Селідіввугілля». ЗМІ, які спеціалізуються на розслідуваннях, пов’язують ТОВ «Доненергоекспорт» та ТОВ «Тріалтрейд» із Віталієм Кропачовим. Одним із доказів, наводиться той факт, що після перереєстрації у Києві обидві компанії мали свої офіси у будівлі, яка йому належить.

 

повернутись