05.08.2019
Повідомляємо інформацію щодо тверджень про "блокування" АМКУ процедур закупівель дизельного палива

На адресу Комітету, як органу оскарження, упродовж останнього тижня надійшло 12 скарг щодо порушення філією «Центр забезпечення виробництва» АК «Українська залізниця» законодавства при проведенні процедур закупівель дизельного палива.

У зв’язку з поширенням у ЗМІ інформації про «блокування» Комітетом зазначених процедур закупівель повідомляємо наступне.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон) Комітет виконує функції органу оскарження та здійснює розгляд скарг щодо порушення замовниками порядку проведення процедур закупівель, у тому числі – дизельного палива.

Законом визначено, що у разі прийняття скарги до розгляду електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону. Отже, призупинення торгів здійснюється автоматично електронною системою закупівель, у Комітету такі повноваження відсутні.

Відповідно до положень Закону саме замовник здійснює процедури закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель PROZORRO та самостійно оприлюднює інформацію про закупівлю, зокрема, тендерну документацію, яка розробляється та затверджується безпосередньо замовником.

Комітет, як і замовники, є лише користувачем електронної системи закупівель та жодним чином не може впливати на її функціонування.

Таким чином, твердження про «блокування» Комітетом процедур закупівель дизельного палива не відповідає дійсності та суперечить положенням Закону.

Також повідомляємо, що за наявності інформації та документів від філії «Центр забезпечення виробництва» АК «Українська залізниця» по суті скарг, що стосуються проведення замовником процедур закупівлі дизельного палива, органом оскарження будуть прийняті відповідні рішення у строки, передбачені Законом.

повернутись