04.07.2019
АМКУ продовжує діалог із експертами хлібопекарської галузі

03 липня 2019 року представники Комітету разом із Головою ради Об’єднання «Укрхлібпром» (Об’єднання) Олександром Васильченко розглянули актуальну кон’юнктуру на ринках хлібу та хлібобулочних виробів, стан та перспективи розвитку галузі.

Голова Об’єднання зазначив, що для вітчизняного ринку хліба та хлібобулочних виробів характерний високий рівень конкуренції. Частка пропозиції з боку 6 найбільших суб’єктів господарювання на внутрішньому ринку не перевищує 40%, а виробничі потужності хлібопекарської галузі не використовуються у повному обсязі.

Експерт наголосив  на необхідності перегляду стандарту на пшеницю в частині  показників вмісту в ній клейковини та білка, що гарантуватиме відповідні хлібопекарські властивості борошна для виробництва хліба високої якості.

Олександр Васильченко також зауважив, що на сучасному етапі в Україні залишається неврегульованим порядок взаємодії виробників хліба та хлібобулочних виробів з торговельними мережами стосовно продукції з вичерпаним терміном реалізації.

Крім того, підкреслив експерт, сьогодні в Україні є достатньо сучасних потужностей для виробництва товару із твердих сортів пшениці (макаронні вироби). Водночас абсолютна відсутність посівів такого сорту пшениці в країні стримує розвиток здорової конкуренції продукції власного виробництва із високою доданою вартістю.

Голова Об’єднання наголосив на тому, що дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку призвів до коливання цін на окремі види хлібобулочної продукції. Ціна  на житнє борошно з початку поточного року зросла у понад 2 рази (з 5450 до 11000 гривень за тонну).

 У цілому за 5 місяців 2019 року ціни на хліб житній та житньо-пшеничний зросли в середньому на 7 – 8%.

Підсумовуючи зустріч учасники визначили нагальні проблеми на ринках хлібу та хлібобулочних виробів:

-  акцент на експортоорієнтованість сировини вітчизняного аграрного сектору;

-  відсутність фінансової відповідальності торгових мереж при повернені хлібобулочної продукції, яка вважається непридатною для реалізації;

-  недостатня кількість продовольчого жита для національних виробників хлібу та хлібобулочних виробів у 2019 році.

Комітет продовжить слідкувати за розвитком цих ринків та дотриманням його учасниками законодавства про захист економічної конкуренції.

повернутись