11.06.2019
В АМКУ обговорили проблемні питання виноробної галузі

Сьогодні, 11 червня представники Антимонопольного комітету України провели робочу зустріч за участю представника Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» (далі – Укрвинпром) Людмили Солов’єнко, яка розповіла про актуальний стан ринку виноробної продукції та висвітлила основні проблемні питання, що перешкоджають розвитку галузі.

За інформацією експерта, ринок є конкурентним, разом з тим, відсутність належного державного контролю за виробництвом виноробної продукції створює передумови для вчинення учасниками ринку недобросовісних дій, які можуть призвести до появи фальсифікованої продукції низької якості.

Так само зазначено про необхідність законодавчого регулювання галузі. Представник Укрвинпром зауважив, що Закон України «Про виноград та виноградне вино», який регулює правові відносини у сфері виноградарства та виноробства України, не відповідає сучасним тенденціям та вимогам ринку і потребує приведення у відповідність до Європейського законодавства.

Разом з тим, Укрвинпром підтримує діючі Правила виробництва коньяків України, затверджені наказом Міністерства аграрної політика та продовольства України від 27 грудня 2017 року № 702 (зареєстровані в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 року за № 875/32327), що встановлюють, зокрема, вимоги до виробництва ординарних коньяків України. Та, як стало відомо у ході зустрічі, наразі ці Правила оскаржуються в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Завершуючи зустріч, Людмила Солов’єнко  зазначила, що розвитку виноробної галузі могла б суттєво посприяти державна підтримка суб’єктів господарювання – учасників ринку, яка в нинішніх реаліях є недостатньою.

Комітет продовжує слідкувати за станом ринку виноробної продукції та розглядом судової справи № 640/18727/18, результати якої матимуть безпосередній вплив на умови державного регулювання ринку.

 

повернутись