05.04.2019
Співпраця АМКУ та МОЗ щодо створення конкурентного середовища на ринках лікарських засобів

На засіданні Уряду від 5 квітня 2019 року схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України (КМУ) про запровадження з 1 липня 2019 року референтного ціноутворення на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

Введення таких норм сприятиме економії бюджетних коштів та збільшенню кількості препаратів, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно під час стаціонарного лікування, а  також розвитку конкуренції на ринках відповідних лікарських засобів як під час публічних закупівель, так і у роздрібній торгівлі.

Запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, було предметом обов’язкових для розгляду рекомендацій Комітету від 13.12.2018 № 43-рк Міністерству охорони здоров'я України (МОЗ України).

Комітет підтримує виконання МОЗ України зазначених рекомендацій, проте звертає увагу регулятора на необхідності погодження з Комітетом у порядку статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» проектів нормативно-правових актів, розроблених на виконання зазначеної постанови КМУ.

повернутись