14.03.2019
Адвокатування конкуренції на фармацевтивтичних ринках

13 березня 2019 року державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді разом із заступником директора Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції Комітету Оленою Шевчук прийняли участь у заході «Бесіда зі Світланою Панаіотіді: розбір підходів Комітету  на фармацевтичному ринку. Остання практика», організованого Спілкою українських підприємців.

Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM451image004.jpgЗахід відбувся у форматі жвавої дискусії, під час якої обговорено три важливі нещодавні напрямки активності АМКУ:

1. Рекомендаційні роз’яснення АМКУ стосовно застосування законодавства про захист економічної конкуренції учасниками ринків лікарських засобів у вертикальних відносинах щодо постачання та просування лікарських засобів, які були затверджені Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM56image002.jpgКомітетом 21 лютого 2019 року.

2. Заходи, вжиті Комітетом стосовно розвитку конкуренції в межах програми Уряду України «Доступні ліки».

3. Підходи АМКУ щодо розвитку конкуренції у сфері публічних закупівель лікарських засобів.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено підходам АМКУ до визначення меж товарних ринків у фармацевтиці, оцінці ризиків у системах стимулювання та звітності і навіть у програмах підтримки пацієнтів.

Учасники бесіди відмітили високу активність АМКУ у питанні адвокатування конкуренції на фармацевтивтичних ринках та підкреслили важливість вжитих  АМКУ заходів з підвищення прозорості підходів відомства до різних бізнес-практик. Представники фармацевтичної сфери отримали відповіді на багато важливих запитань для більш глибокого розуміння підходів АМКУ. Зрозуміли, як звузити коло ризикових практик у діяльності фармкомпаній, сприяти підвищенню ефективності переговорного процесу учасників ринку під час формування ними умов майбутньої співпраці та забезпечувати розвиток конкуренції на ринках лікарських засобів.

повернутись