12.03.2019
Завершується проект міжнародної технічної допомоги ЄС Twinning з підтримки АМКУ в ефективному застосуванні конкурентного законодавства

Антимонопольний комітет України (АМКУ), Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини та Рада з конкуренції Литви оголошують про успішне завершення спільного проекту міжнародної технічної допомоги ЄС Twinning «Посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету України щодо проведення ринкових досліджень та ефективного застосування конкурентного законодавства відповідно до стандартів ЄС» (Проект).

Описание: Описание: Описание: C:\Users\shelestyuk\Desktop\PortalManager-AMKUMOD РАБОЧИЙ\Temp\TempHtml.files\PM660image002.jpgПроект, який тривав 33 місяці, був покликаний посилити інституційну спроможність АМКУ. У свою чергу, це означало ефективнішу боротьбу з антиконкурентною поведінкою, забезпечення рівних умов та чесної конкуренції для учасників різних ринків. Очікується, що в довготерміновій перспективі зросте ефективність конкурентного правозастосування в Україні. Це сприятиме економічному розвитку, інноваціям та збільшенню вигоди для споживачів.

Завдяки Проекту з’явилося 6 нових методологічних документів для застосування сучасного конкурентного законодавства, які повністю відповідають стандартам Європейського Союзу. На результатах діяльності Проекту базуватимуться наступні програми технічної допомоги та подальших реформ. Наприклад, аналіз прогалин  Закону України «Про захист економічної конкуренції» стане поштовхом для підготовки комплексних змін у Закон, аби його застосування стало ефективнішим та повністю відповідало стандартам ЄС. Завдяки Проекту АМКУ працює ефективніше, перейшовши від розслідування значного обсягу малих справ, до роботи з меншою кількостю, проте значно економічно та соціально значущих справ.

У межах Проекту державні службовці із Федерального Картельного Офісу і Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Ради з конкуренції Литви разом із колегами з АМКУ підготували пропозиції законодавчих змін із метою посилення системи контролю за економічними концентраціями, проведення досліджень ринків та реорганізації органів АМКУ. Ці зміни повністю відповідають стандартам ЄС та положенням Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Нові правила вже застосовуються не лише в центральному апараті АМКУ, а й у територіальних відділеннях, які значно підвищили ефективність роботи.

За останні роки ЄС став найбільшим торговим партнером України із часткою в зовнішній торгівлі України понад 42 % або більш ніж 44 мільярди доларів США. При цьому прогнозується подальше зростання частки. Наслідком імплементації  Проекту стало приведення українського конкурентного законодавства та правозастосовних практик до європейських стандартів, що сприятиме подальшому процесу євроінтеграції, зростанню української економіки та обсягів двосторонньої торгівлі.

АМКУ використовуватиме результати роботи Проекту в подальших реформах:

·  Підготовці комплексних змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції».

·  Посиленні слідчих повноважень АМКУ.

·  Підвищенні відсотка виконання рішень АМКУ.

·  Підвищення якості рішень АМКУ.

·  Організаційні зміни в АМКУ з метою підвищення ефективності його роботи.

 

повернутись