07.02.2019
ДП "МА "Бориспіль" виконав зобов'язання АМКУ

Сьогодні, 7 лютого 2019 року на засіданні Антимонопольного комітету розглянуто стан виконання ДП «МА «Бориспіль» зобов’язань, встановлених рішенням Комітету від 24.01.2017 № 13-р, та схвалено протокольне рішення щодо виконання ДП «МА «Бориспіль» зобов’язань Комітету.

Зазначеним рішенням Комітет визнав, що підприємство вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції і зобов’язав «привести плату за користування інфраструктурою аеропорту та обладнанням, що не входить до інфраструктури, але при цьому використовується для надання послуг із наземного обслуговування, до економічно обґрунтованого рівня».

Так, ДП «МА «Бориспіль» видано наказ від 20.09.2018 «Про приведення у відповідність документів підприємства», яким встановлено «розробити нові редакції технологічних документів підприємства, виконати перерахунок вартості відповідних послуг; направити контрагентам повідомлення про внесення змін до визначення аеропортових зборів та відповідну зміну вартостей послуг».

Крім того, аеропортом надіслано листи до авіакомпаній та хендлінгових компаній, в яких повідомлялось про розроблення нової редакції технологічних документів підприємства та перерахована вартість відповідних послуг з пропозиціями укласти зміни до чинних договорів.

Хендлінгові компанії повідомили Комітет, що вжиті ДП «МА «Бориспіль» заходи усунули подвійне врахування витрат на утримання інфраструктури аеропорту в складі різних платежів та привели до економічно обґрунтованого рівня плату за користування інфраструктурою аеропорту та обладнанням, що не входить до інфраструктури аеропорту.

За інформацією, отриманою від авіакомпаній, з’ясовано, що ДП «МА «Бориспіль» направлені відповідні додаткові угоди до Договорів, якими внесено зміни до документів, якими регулюються питання нарахування і стягнення аеропортових зборів.

Таким чином, ДП «МА «Бориспіль» прийняло та розробило заходи, що дозволили привести плату за користування інфраструктурою аеропорту до економічно обґрунтованого рівня шляхом зниження ціни як для авіакомпаній, так і для суб’єктів господарювання, які надають послуги з наземного обслуговування.

повернутись