04.02.2019
В АМКУ обговорили окремі питання МОУ під час процедур публічних закупівель

01 лютого 2019 року в Антимонопольному комітеті України проведено робочу зустріч у рамках перевірки Міністерства оборони України (МОУ) та його структурних підрозділів на дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час надання висновку про результати перевірки предметів речового майна на відповідність вимогам нормативної або технічної документації та зразку-еталону в процедурі публічних закупівель.

Приводом для початку перевірки стало звернення ТОВ «ТД «Редут» стосовно неправомірних, на його думку, дій структурних підрозділів МОУ, які призвели до відхилення пропозиції товариства в процедурі публічної закупівлі.

Водночас Комітет здійснює перевірку не лише щодо фактів, викладених у зверненні, а й стосовно можливого впливу такого процесу, як перевірка предметів речового майна на конкуренцію серед учасників процедур закупівель.

Під час зустрічі учасники, серед яких були представники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, ТОВ «ТД «Редут», ТОВ «Тактичні системи» і ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН» обговорили та з’ясували окремі аспекти стосовно процедури, за якою до Комітету надійшло звернення.

Резюмуючи зустріч, перед Комітетом постали запитання, відповіді на які ще необхідно з’ясувати. Зокрема щодо виробника, предмет речового майна якого є зразком-еталоном, на відповідність якому здійснюється перевірка уповноваженим органом, перелік акредитованих на технічну компетентність та незалежність лабораторій.

Окрім зазначеного, Комітет отримав нову інформацію щодо інших процедур закупівлі, дій МОУ та його структурних підрозділів, які варто проаналізувати та вивчити.

повернутись