31.01.2019
АМКУ надав рекомендації учасникам урядової програми "Доступні ліки"

31 січня 2019 року Антимонопольний комітет України з метою адвокатування конкуренції надав рекомендації виробникам лікарських засобів, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки», та дистриб’юторам, які здійснюють реалізацію лікарських засобів, що увійшли до Програми:

- встановлювати недискримінаційні строки відстрочення платежів при реалізації лікарських засобів, що входять до урядової програми «Доступні ліки», для всіх контрагентів;

- встановлювати недискримінаційні та прозорі ціни на лікарські засоби в межах урядової програми «Доступні ліки» для всіх учасників програми.

Додатково виробникам було рекомендовано:

- не застосовувати механізм перехресного субсидіювання під час визначення вартості лікарських засобів, що входять до програми «Доступні ліки», по яким у відповідних суб’єктів господарювання є ознаки монопольного (домінуючого) становища.

Строк розгляду рекомендацій 90 днів з дня їх отримання.

Антимонопольний комітет очікує, що учасники програми проведуть перевірку своїх практик та, у разі виявлення ними висвітлених у рекомендаціях АМКУ проблем, вживатимуть заходів з їх припинення.

Запровадження урядової програми «Доступні ліки» є позитивним кроком для покращення конкуренції, тому необхідно, щоб створена програма сприяла розвитку добросовісних конкурентних відносин усіх її учасників. І саме задля убезпечення учасників цієї програми від можливих протиправних дій звернуто увагу всіх виробників, що беруть участь у програмі, а також найбільших дистриб’юторів, на можливі проблемні питання розвитку конкуренції за такої системи реімбурсації.

повернутись