20.11.2018
В АМКУ обговорили поточний стан та перспективи розвитку конкурентних відносин на ринках авіаційного пального

19 листопада 2018 року в Антимонопольному комітеті України відбулося  засідання круглого столу на тему: «Поточний стан та перспективи розвитку конкурентних відносин на ринках авіаційного пального», під час якого було презентовано попередні результати проведеного Комітетом комплексного дослідження ринків авіаційного пального та послуг заправки повітряних суден в аеропортах України.

Зокрема, в ході дослідження було виявлено, що ринки реалізації авіаційного пального із заправкою повітряних суден в аеропортах України є висококонцентрованими з огляду на наявність існуючих бар’єрів входження на ринок нових суб’єктів господарювання.

У засіданні круглого столу взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, Державної авіаційної служби України, профільних асоціацій, експертів та учасників ринків авіаційного пального.

Учасники круглого столу брали активну участь у дискусії щодо існуючих факторів, які перешкоджають посиленню конкуренції на ринках авіаційного пального та стримують розвиток ринків міжнародних та внутрішніх авіаперевезень. За інформацією учасників ринку, інфраструктура аеропортів, яка використовується при наданні послуг із заправки повітряних суден, є застарілою і потребує суттєвих капіталовкладень для її реконструкції та модернізації. Витрати на утримання паливозаправних комплексів у аеропортах України в належному технічному стані, недосконалість податкової та митної політики зумовлюють високу вартість авіаційного пального в Україні порівняно з іншими країнами.

 «Вартість авіаційного пального та послуг заправки повітряних суден в аеропортах України має визначальний вплив на вартість авіаперевезень. Відтак, встановлення цін на авіапальне в умовах конкуренції сприятиме розвитку пасажирських авіаперевезень», - зазначив державний уповноважений Комітету Валерій Полюхович.

повернутись