21.11.2018
АМКУ проводить опитування!

Антимонопольним комітетом України проводиться дослідження ринку послуг з організації виплати фізичним особам переказаної із-за кордону іноземної валюти за терміновими переказами без відкриття банківського рахунку (неторговельні операції).

Метою дослідження є контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг з організації виплати фізичним особам переказаної із-за кордону іноземної валюти за терміновими переказами без відкриття банківського рахунку (неторговельні операції), визначення наявних проблемних питань у взаємовідносинах між українськими громадянами, які переказують кошти, та міжнародними системами переказу коштів, зокрема, в частині встановлення розміру комісійної винагороди за переказ коштів, та за результатами дослідження підготовка пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції.

За інформацією з офіційного веб-сайту Національного банку України в Україні діє 6 міжнародних систем переказу коштів. У 2017 році понад 75% переказів валюти із-за кордону було здійснено через Western Union та MoneyGram (51,49% та 23,79% усіх транскордонних переказів в Україну відповідно), у І півріччі 2018 року – 79% (Western Union 56% і MoneyGram 23%).

Пропонуємо споживачамфізичним особам, які здійснювали переказ коштів (іноземної валюти) в Україну через міжнародні системи переказу коштів, заповнити анкету до 05.12.2018.

Також пропонуємо споживачамфізичним особам, які переказували кошти (валюту) із-за кордону або отримували вказаний переказ в Україні, у разі наявності, на їх погляд, дій (бездіяльності), обставини, що мали місце під час переказу (отримання) коштів, які можуть свідчити про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, направити відповідну інформацію в довільній формі на електронну адресу: finance@amcu.gov.ua (контактні особи Чалкова Олена, Копач Наталія, тел. 251-60-26), детально описавши відповідні обставини та надавши контакти для уточнення деталей (у разі потреби).

Всю отриману інформацію буде опрацьовано та враховано при визначенні необхідних до вжиття заходів за результатами дослідження.

повернутись