26.09.2018
МАРІЯ НІЖНІК ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПОЗАЧЕРГОВИХ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ РАДИ ОРЕ

26 вересня Перший заступник Голови Комітетудержавний уповноважений Марія Ніжнік та директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків ПЕК та ЖКГ Тетяна Кулішова взяли участь у Позачергових  загальних зборах Членів Оптового ринку електричної енергії України.

У ході засідання розглядались питання, зокрема, щодо стану реформування ринку електричної енергії, результатів роботи Робочих груп  Ради ОРЕ з питань впровадження нової моделі ринку та з питань розвитку конкуренції на ринку електричної енергії України.

Під час засідання Марія Ніжнік зазначила, що на сьогодні перед нами стоїть чимало викликів, подолання яких є вкрай необхідним для того, щоб вже в наступному році новий ринок електроенергії розпочав роботу на засадах, визначених Законом України «Про ринок електричної енергії».

Насамперед, Законом передбачено, що новий ринок електроенергії повинен функціонувати на конкурентних засадах із дотриманням таких основних принципів, як добросовісна конкуренція, незалежне державне регулювання, недискримінаційне ціно- та тарифоутворення, недискримінаційна участь у ринку електричної енергії.

Досягти зазначеного, на думку Марії Ніжнік, можливо лише здійснивши ряд необхідних підготовчих заходів, одним із яких є анбандлінг обленерго в такий спосіб, щоб забезпечити рівновіддаленість кожного з суб'єктів природної монополії як від виробників, так і від постачальників електроенергії.

Також Марія Ніжнік підкреслила, що важливо забезпечити надійну та безперебійну роботу галузі у перехідний період, недопущення розриву у часі правил, які регулюють  діяльність ринку електроенергії, що є спільним завданням як органів державної влади, так і учасників ринку.

Підсумовуючи, Марія Ніжнік відзначила, що Антимонопольний комітет також немає наміру залишитись осторонь вирішення порушеної проблеми: «Ми підтримуємо ініціативи членів Оптового ринку електричної енергії, спрямовані на формування конкурентних відносин на ринку електричної енергії, і в свою чергу готові до конструктивної співпраці в межах повноважень, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції».

повернутись