17.07.2018
Підтверджено правомірність рішення АМКУ

Компанія «Золотий екватор» (бренд WOG) має заплатити до Державного бюджету понад 16 мільйонів гривень за вчинення протягом 2013 року антиконкурентних узгоджених дій.

Відповідне рішення прийняв сьогодні, 17 липня 2018 року, Господарський суд м. Києва. Зазначеним рішенням підтверджено правомірність рішення Антимонопольного комітету щодо вчинення компанією «Золотий Екватор» (бренд WOG) разом із іншими учасниками ринку пального антиконкурентних узгоджених дій та накладення на неї штрафу у розмірі 16,19 млн. грн.

Нагадаємо, що Рішенням Комітету  від 28.10.2016 р. № 480-р дії компаній WOG, ОККО, SHELL, AMIC, SOCAR та Parallel протягом 2013 – січня 2016 років, що полягали:

- у встановленні і підтриманні на інформаційних табло стаціонарних АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо,

- у встановленні умов реалізації бензину марки А-95 та дизельного палива, за яких доступ споживача до інформації про розмір остаточних роздрібних цін є обмеженим, внаслідок застосування складних та непрозорих програм лояльності, умов проведення акцій та надання знижок

визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення схожих дій на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, які призвели до обмеження цінової конкуренції.

За вчинення зазначеного порушення на компанії-відповідачів накладено штраф у сукупному розмірі понад 204 млн. грн.

повернутись