08.06.2018
В АМКУ обговорили проблемні питання, які виникають у процесі співпраці торговельних мереж та постачальників у сфері рітейлу

8 червня 2018 року в Антимонопольному комітеті України під керівництвом директора Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери, фармацевтики та рітейлу Ігоря Кустовського проведено робочу зустріч на тему: «Проблемні питання у процесі співпраці торговельних мереж та постачальників у сфері рітейлу».

На сьогодні проблемами недобросовісних практик на ринках роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами опікуються багато країн. Зокрема, проведений Антимонопольним комітетом аналіз міжнародної практики показав, що основні проблемні питання виникають саме під час взаємодії торговельних мереж з постачальниками.

За наявною в Комітеті інформацією, схожі проблемні питання існують і в Україні, що у свою чергу може негативно впливати на розвиток добросовісної конкуренції.

З огляду на це, Ігор Кустовський наголосив, що у найближчі роки пріоритетним напрямком у роботі Комітету є проведення дослідження на ринках роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами в частині взаємодії торговельних мереж з постачальниками.

Ігор Кустовський зазначив, що Антимонопольний комітет України відкритий до діалогу та зацікавлений в отриманні зворотнього зв’язку від учасників ринку.

У заході взяли участь більше 45 осіб, серед яких представники Української асоціації постачальників торгівельних мереж, Асоціації рітейлерів України, Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати України та інші учасники ринку роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Основними питаннями для обговорення під час зустрічі були:

-       проблемні питання, які можуть виникати під час взаємодії між торговельними мережами та постачальниками на ринках роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами;

-       необхідність продовження роботи над розробленням правил професійної етики у сфері взаємовідносин між торговельними мережами та постачальниками.

З презентацією зустрічі можна ознайомитися тут.

повернутись