06.12.2017
ІНФОРМАЦІЯ ПРО РІШЕННЯ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ (АМКУ)

• Оштрафовано ПАТ «Київхліб» на 219 тис. 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання ПАТ «Київхліб» у господарській діяльності оформлення упаковки кондитерського виробу-торту «Казковий ключик», яке схоже на оформлення упаковки кондитерського виробу-торту «Золотий ключик» виробництва дочірнього підприємства «Кондитерська корпорація «РОШЕН», яке раніше почало використовувати його у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю ДП «Кондитерська корпорація «РОШЕН».

• Оштрафовано ТОВ «Камянка Глобал Вайн» (м. Київ) на 7 млн. 010 тис. 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення на упаковках, етикетках, контретикетках вин власного виробництва під позначеннями: «Didi Godori», «Дедушка Валико», «Горное вино», «TELLAVANI», «JORGE WINE», «Kakheti premium», «ЛАЗУРІ» («LAZURI»), «АЛАВЕРДИ» («ALAVERDI») та на Інтернет сайті інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей: позначень грузинською мовою, прапору Республіки Грузія, «100 % GEORGIAN WINE», тощо.

• Оштрафовано ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» на 7 млн. 035 тис. 570 грн і ТОВ «Новабуд-Інвест» штраф у розмірі 339 тис. 999 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю за кодом ДК 27.20.2 акумуляторів електричних та частин до них (акумуляторних батарей до пасажирських вагонів, акумуляторів та акумуляторних батарей до тягового рухомого складу, акумуляторів автоблокувальних) за лотами № 2 та № 3 [оголошення про проведення процедури закупівлі № 119933, опубліковане в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель № 40 (886) від 19.05.2014], проведених державним підприємством матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту «Укрзалізничпостач».

• Оштрафовано ПАТ «Платинум Банк» на 82 тис. 600 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді подання в неповному обсязі інформації Антимонопольному комітету України на вимогу Голови Комітету України у встановлений ним строк.

Надано обов’язкові для розгляду рекомендації обласним радам (за списком) та Київській міській раді про вжиття заходів, спрямованих на розвиток конкуренції.

Надано дозвіл ПАТ «Сбербанк» (м. Київ) на одержання в управління активів у вигляді цілісного майнового комплексу ТОВ «Маріупольський Млинкомбінат» (м. Маріуполь, Донецька обл.).

Схвалено пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо необхідності надання доручення:

- Міністерству інфраструктури України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо лібералізації і дерегуляції ринку пасажирських автомобільних перевезень, спрощення системи допуску до ринку регулярних пасажирських автомобільних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування.

- обласним державним адміністраціям (організаторам перевезень пасажирів автомобільним транспортом) до нормативного врегулювання зазначених питань під час здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідних територіях вживати заходів щодо забезпечення прозорості та обґрунтованості ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування суб’єктів господарювання, які були призначені ними на відповідні маршрути.

повернутись