20.09.2017
В АМКУ обговорили проблемні питання на ринку з випуску та проведення лотерей

19 вересня 2017 року під керівництвом державного уповноваженого Агії Загребельської в Антимонопольному комітеті України проведено робочу зустріч «Бар’єри доступу на ринок з випуску та проведення лотерей» за участю представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Національного банку України, операторів державних лотерей, державних банків, громадських організацій та ЗМІ з метою обговорення проблем на ринку з випуску та проведення лотерей і шляхів їх вирішення.

Зазначену зустріч проведено в рамках дослідження, розпочатого Комітетом після опрацювання та непогодження проекту постанови КМУ, розробленого Міністерством фінансів України, яким затверджуються ліцензійні умови провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

Враховуючи те, що проект постанови КМУ та Закон України «Про державні лотереї» містять такі критерії до операторів державних лотерей, які можуть мати негативний вплив на стан конкуренції на ринку з випуску та проведення лотерей, Комітетом і було розпочато відповідне дослідження.

Під час зустрічі було обговорено питання закритості ринку для нових суб’єктів господарювання, недосконалості нормативного регулювання, проблем, які виникають у зв’язку з відсутністю ліцензійних умов, проаналізовано міжнародний досвід із випуску та проведення лотерей і можливість адаптації його в Україні.

Крім того, присутні звернули увагу на фактичне витіснення лотерейного ринку «гральними салонами», які перебувають поза межами правового регулювання та на сумнівну «привабливість» лотерейного ринку для державних банків.

Агія Загребельська поінформувала учасників про подальше дослідження ринку з випуску та проведення лотерей і збір інформації, яка буде використана для підготовки результатів дослідження.

 

повернутись