18.07.2017
АМКУ офіційно про розслідування справи щодо зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив

Нещодавно у ЗМІ була розповсюджена недостовірна інформація щодо ніби-то накладених штрафів Антимонопольним комітетом України на ПАТ «Рівнеазот», Сєвєродонецьке об’єднання «АЗОТ», ПАТ «Рівнеазот», ТОВ «НФ Трейдинг Україна».

У зв'язку з цим Комітет офіційно повідомляє про вжиті заходи в межах розслідування справи щодо зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив.

У засіданні Міжфракційного депутатського об’єднання з питань захисту економічної конкуренції, що відбулося 12 липня 2017 року, взяв участь Директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери фармацевтики та рітейлу Антимонопольного комітету України Ігор Кустовський з доповіддю щодо стану конкуренції на ринку азотних мінеральних добрив України.

У своїй доповіді Ігор Кустовський розповів про розслідування, яке проводив Антимонопольний комітет України за ознаками порушення ТОВ «НФ Трейдинг Україна» законодавства про захист економічної конкуренції на ринку мінеральних добрив. Під час розслідування справи державним уповноваженим було прийнято рішення про залучення ПАТ «Азот», ПрАТ «СО Азот», ПАТ «Рівнеазот» як співвідповідачів.

За результатами розслідування дії ПАТ «Рівнеазот», Сєвєродонецьке об’єднання «АЗОТ», ПАТ «Рівнеазот», ТОВ «НФ Трейдинг Україна» були кваліфіковані як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку основних видів азотних мінеральних добрив шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

На підставі зібраних матеріалів справи Комітетом було підготовлено подання про попередні висновки, яке 20 березня 2017 року було надіслано відповідачам у справі для внесення ними своїх зауважень та заперечень до висновків Комітету. Зараз готується проект рішення у справі, з урахуванням одержаних від учасників справи коментарів та заперечень, який найближчим часом буде винесено на засідання Комітету.

Відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції за вказане порушення Комітет може накласти штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Зважаючи на неабияке значення агропромислової галузі для економіки України, Комітетом запроваджено і здійснюється моніторинг на ринку основних видів азотних мінеральних добрив. У разі виявлення ознак інших порушень законодавства про захіст економичної конкуренції буде розпочато нове розслідування.

Учасники засідання подякували Ігорю Кустовському за ґрунтовну доповідь та підтримали позицію Комітету щодо здійснених заходів на ринку азотних добрив.

У засіданні взяли участь народні депутати України, представники хімічної галузі, трейдери агрохімічної продукції, фахівці Федеральної торгової комісії та Міністерства юстиції США.

повернутись