13.07.2017
В АМКУ обговорили проблемні питання щодо концентрацій за участю КУА

12 липня 2017 року в Антимонопольному комітеті України відбулося засідання круглого столу на тему: «Розгляд концентрацій, які відбуваються за участю компаній з управління активами (КУА)» під керівництвом державного уповноваженого Комітету Анни Артеменко разом із працівниками Департаменту контролю за концентраціями та узгодженими діями.

У заході взяли участь представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Української асоціації інвестиційного бізнесу, а також бізнесу та юридичних компаній.

Учасникам була презентована практика розгляду АМКУ заяв про надання дозволу на концентрацію за участю КУА.

Крім того, було обговорено низку важливих питань, які стосуються:

ü    функції та повноваження компаній з управління активами стосовно інститутів спільного інвестування;

ü    питання наявності/відсутності відносин контролю між компаніями з управління активами, інститутами спільного інвестування та інвесторами інститутів спільного інвестування;

ü    визначення задіяних ринків під час розгляду концентрацій за участю компаній з управління активами та інститутів спільного інвестування.

Резюмуючи обговорення зустрічі, учасники дійшли згоди щодо наявності проблемних питань обсягу та змісту документів, які необхідно подавати до Комітету для отримання дозволу на концентрацію за участю компаній КУА, а також необхідності уніфікації підходів визначення наявності/відсутності відносин контролю між компаніями з управління активами та інститутами спільного інвестування.

Ураховуючи зазначене, Антимонопольний комітет України запрошує професійних учасників цього ринку прийняти участь у обговоренні проблемних питань та пропонує надати обґрунтовані пропозиції з питань концентрацій за участю компаній з управління активами на e-mail: concentrations@amcu.gov.ua

Термін надсилання пропозицій до 31 серпня 2017 року.

повернутись