29.12.2016
АМКУ ЗАТВЕРДИВ РЕКОМЕНДАЦІЙНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО ОЦІНКИ ГОРИЗОНТАЛЬНИХ КОНЦЕНТРАЦІЙ

АМКУ завершив обговорення з громадськістю та затвердив Рекомендаційні роз’яснення щодо оцінки горизонтальних концентрацій.

27 грудня 2016 року Комітет затвердив Рекомендаційні роз’яснення щодо порядку застосування частини першої статті 25 Закону України «Про захист економічної конкуренції» стосовно систематизації та вдосконалення підходів до оцінки горизонтальних концентрацій.

Оцінка Комітетом горизонтальної концентрації включає:

-  визначення відповідних товарних та географічних ринків;

-  оцінку впливу концентрації на конкуренцію.

Чинники, які є предметом аналізу під час оцінки горизонтальних концентрацій:

(а) зміна структурних передумов конкуренції на ринках (частки учасників концентрації та рівні концентрації на задіяних товарних ринках);

(б) можливі антиконкурентні наслідки на задіяних товарних ринках;

(в) врівноважуюча влада покупця;

(г) можливість вступу нових учасників на ринок;

(д) ризик банкрутства.

Документ враховує коментарі, які надали представники юридичних фірм, бізнесу та асоціацій, після публікації проекту Рекомендаційних роз’яснень та під час публічного обговорення, яке відбулося 14 грудня 2016 року.

Документ розроблений за співпраці з експертами Ради з конкуренції Республіки Литви та Конкурентного відомства Німеччини (Bundeskartellamt) в рамках проекту ЄС Twinning, одним із компонентів якого є узгодження процесу контролю за концентраціями зі стандартами ЄС. Також у документі враховано коментарі експертів Федеральної торговельної комісії США (FTC), які співпрацюють з Комітетом.

З Рекомендаційними роз’ясненнями від 27. 12. 2016 р. № 49-рр «Щодо порядку застосування частини першої статті 25 Закону України «Про захист економічної конкуренції» можна ознайомитись тут.

 

повернутись