30.12.2016
ІНФОРМАЦІЯ ПРО РІШЕННЯ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ (АМКУ)

·   Оштрафовано компанію «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд» (м. Дніпро) на 108 тис. 800 грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді неподання інформації Антимонопольному комітету України на вимогу державного уповноваженого Комітету у встановлений ним строк.

·   Оштрафовано ТОВ «Вента-ЛТД» на 432 тис. грн за вчинення чотирьох порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді подання інформації в неповному обсязі Антимонопольному комітету України на вимоги державного уповноваженого Комітету у встановлені ним строки.

·   Оштрафовано ТОВ «УКРГЕОЕКОЛОГІЯ» на 304 тис. 454 грн та ТОВ «УКРГАЗГЕОАВТОМАТИКА» на 876 тис. 386 грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

·   Схвалено Рекомендаційні роз’яснення щодо порядку застосування частини першої статті 25 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

·   Схвалено Звіт про результати Пілотного проекту з контролю державної допомоги суб’єктам господарювання в енергетичній сфері України.

·   Надано рекомендації Міністерству економічного розвитку і торгівлі України про здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, та припинення дій, що мають негативний вплив на конкуренцію.

·   Схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку повернення незаконної державної допомоги, недопустимої для конкуренції».

·   За результатами перевірки рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 03.09.2015 року № 02/131-рш скасовано та закрито провадження у справі № 02-01-50/86-2015.

·   За результатами перевірки рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 03.09.2015 року № 02/132-рш скасовано та закрито провадження у справі № 02-01-50/87-2015.

·   Надано дозвіл ТОВ «УкрАгроКом» (с. Головківка, Олександрійський р-н, Кіровоградська обл.) на придбання частки у статутному капіталі ТОВ «ХПП Добронадіївське» (с. Добронадіївка, Олександрійський р-н, Кіровоградська обл.), що забезпечує досягнення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл ТОВ «Гермес-Трейдінг» (м. Київ) на придбання частки у статутному капіталі ТОВ «ХПП Добронадіївське», що забезпечує досягнення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл компаніям «Kansai Paint Co., Ltd» (м. Осака, Японія), «Ring» International Holding AG» (м. Відень, Австрія) на узгоджені дії у вигляді виконання умов Договору купівлі-продажу та передачі акцій від 06.12.2016, укладеного між компаніями «Ring» International Holding AG», «GSO Capital Opportunities Fund II (Luxembourg) S.àr.l.» (м. Люксембург, Люксембург), «Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC» (м. Сінгапур, Азія), «Kansai Paint Co., Ltd» та «Annagab S.A.» (м. Люксембург, Люксембург), у частині утримання від конкуренції.

·   Надано дозвіл компанії «Kansai Paint Co., Ltd» (м. Осака, Японія) на придбання акцій компанії «Annagab S.A.» (м. Люксембург, Люксембург), що забезпечує перевищення                    50 % голосів у вищому органі управління компанії.

·   Надано дозвіл компанії «KGIC Merger Corporation» (м. Вілмінгтон, США) на набуття контролю над  компанією «Guardian Industries Corp.» (м. Оберн-Гіллс, США).

·   Надано дозвіл фізичній особі – громадянину України на придбання акцій ПрАТ «Страхова компанія «Галицька» (м. Івано-Франківськ), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ХОЛДИНГ ІНВЕСТ» (м. Київ) на придбання частки у статутному капіталі ТОВ «МСіВВС Груп» (м. Богуслав, Київська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл компанії «ABH UKRAINE LIMITED» (м. Нікосія, Кіпр) на придбання частки в статутному капіталі ТОВ «УНІКРЕДИТ ЛІЗИНГ» (м. Київ, Україна), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл фізичній особі – громадянину України на придбання акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ВЕРДЕН» (м. Київ), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл ТОВ «ГРУПА КОМПАНІЙ «ВІТАГРО» (м. Хмельницький) на придбання часток у статутному капіталі ТОВ КОМПАНІЯ «УКРЕЛІТАГРО» (с. Михнів, Ізяславський р-н, Хмельницька обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

·   Надано дозвіл компанії «Brociti Investments Limited» (м. Лімасол, Кіпр) на придбання акцій компанії «Kubgas Holdings Limited» (м. Лімасол, Кіпр), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління компанії.

·   Надано попередні висновки щодо необхідності чи відсутності необхідності одержання товариством з додатковою відповідальністю «Ізмаїльський морський торговельний порт» [м. Ізмаїл, Одеська обл.] в оренду активів у вигляді цілісного майнового комплексу ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» [м. Ізмаїл, Одеська обл.].

·   Оштрафовано компанію «Resano Trading Limited» (м. Тортола, Британські Віргінські Острови) на 105 тис. грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання акцій компанії «Kubgas Holding Limited» (м. Лімасол, Кіпр), що забезпечує перевищення
50 % голосів у вищому органі управління компанії без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано компанію «Brociti Investments Limited», ТОВ «Інфокс» і фізичну особу – громадянина України на 3 млн. 15 тис. грн. за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації через набуття контролю над ТОВ «КУБ-ГАЗ» (м. Харків), зокрема, шляхом призначення фізичної особи – громадянина України, який вже обіймає посаду директора ТОВ «Інфокс», на посаду голови наглядової ради ТОВ «КУБ-ГАЗ» без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна.

·   Оштрафовано компанію «Solvay S.A.» (м. Брюссель, Бельгія) на 20 тис. 400 грн та компанію «GranBio Investimentos S.A.» (м. Сан-Паулу, Бразилія) на 102 тис. грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді створення компанією «Solvay S.A.» [опосередковано через компанію «Rhodia Poliamida e Especialidades Ltda.» (м. Сан-Паулу, Бразилія)] разом з компанією «GranBio Investimentos S.A.» компанії «SGBio Renováveis S.A.» (м. Сан-Паулу, Бразилія) без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано фізичну особу – громадянина України на 102 тис. грн за вчинення  порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання частки в статутному капіталі ТОВ «АГРОФІРМА «КОЗЕЛЬНЕ» (с. Козельне, Недригайлівський р-н, Сумська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано фізичну особу – громадянина України на 102 тис. грн за вчинення  порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання частки в статутному капіталі ТОВ «АГРОФІРМА «ДОВІРА 2008» (с. Коровинці, Недригайлівський р-н, Сумська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано фізичну особу – громадянина України на 120 тис. грн. за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання частки в статутному капіталі ПП «ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД «ОЛЕКСАНДРІВКА» (с. Курган, Лебединський р-н, Сумська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління підприємства, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано фізичну особу – громадянина України на 102 тис. грн. за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання частки в статутному капіталі ТОВ «БУДИЛЬСЬКЕ» (с. Чернецьке, Лебединський р-н, Сумська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано фізичну особу – громадянку України на 102 тис. грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання частки в статутному капіталі ТОВ «АВІС-УКРАЇНА» (с. Косівщина, Сумський р-н, Сумська обл.), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·   Оштрафовано компанію «FROMAGERIES BEL» (м. Сюрен, Франція) на 102 тис. грн за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом опосередкованого [через компанії «BEL AFRICA» (м. Касабланка, Марокко) і «FROMAGERIES BEL MAROC» (м. Танжер, Марокко)] придбання акцій компанії «SAFILAIT» (м. Касабланка, Марокко), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління компанії, без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна. Відповідний дозвіл надано.

·    Оштрафовано фізичну особу – підприємця на 34 тис. грн та ТОВ «Укркур’єр» на 430 тис. 426 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом розміщення на сайті www.ukrcourier.com неправдивої  інформації, що «Укркурьєрнациональный оператор почтовой связи» (мова оригіналу).

 

 

повернутись