Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2013
17.09.2013
АМКУ ПРО ПОДАННЯ З ПОПЕРЕДНІМИ ВИСНОВКАМИ У СПРАВІ ЩОДО АНТИКОНКУРЕНТНИХ УЗГОДЖЕНИХ ДІЙ

Враховуючи численні звернення представників ЗМІ, прес-служба Антимонопольного комітету України повідомляє, що 4 вересня цього року було завершено попередній етап збирання та аналізу доказів у справі про антиконкурентні узгоджені дії, вчинені з боку ТОВ «Фоззі-Фуд», ТОВ «Фора», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», ТОВ «Фудмаркет», ТОВ «ЕКО», ПІІ «БІЛЛА-Україна», ТОВ «Край-2», ПрАТ «Фуршет», ДП «Фуршет Центр», ДП «Сеть-Маркет», ДП «Мережа-Трейд», ДП «Терра-Трейд», ДП «Продмережа», ТОВ «НОВУС Україна», ПрАТ «Ікс 5 Рітейл Груп Україна», ТОВ «Спар-Центр», ТОВ «Бімаркет», ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Адвентіс», ТОВ «АСНільсен Юкрейн» і надіслано подання з попередніми висновками відповідачам.

У ході розслідування, яке було розпочато Комітетом у травні 2012 року, з’ясовано, що відповідачі у справі вчинили антиконкурентні узгоджені дії, результатом чого, зокрема, стало підвищення цін в торгових мережах на продукти харчування в 2010-2011 роках. При цьому, відповідачі узгоджували між собою формат взаємодії з постачальниками, що зачіпало інтереси останніх, тим самим створивши картель, в центрі якого знаходиться ТОВ «АСНільсен Юкрейн».

Також відповідачі вимагали від постачальників відстрочки платежів (до 120 днів) і оплати різних додаткових послуг (реклама, бонуси та інше), які досягають 5-10% від вартості поставленого товару.

Відповідно до чинного законодавства відповідачі, ознайомившись з матеріалами подання з попередніми висновками у справі, мають право подати до АМКУ свої міркування та зауваження. Цей етап передує прийняттю рішення у справі, яке буде прийнято Комітетом після опрацювання заперечень, наданих відповідачами.

На сьогодні відповідачі звернулись до Комітету з клопотанням відтермінувати прийняття рішення у справі на другу половину жовтня у зв’язку із великим обсягом обробки подання.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України