Головна » Прес-центр » Про головне » 2013
09.08.2013
АМКУ ПРОВІВ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ

Антимонопольний комітет України рекомендував операторам мобільного зв’язку вжити заходи щодо одержання згоди споживачів (абонентів) на зміни умов надання певних видів послуг, зокрема, умов тарифних планів та додаткових послуг.

Останнім часом до Антимонопольного комітету України надходили численні скарги громадян на операторів ринку мобільного зв’язку, зокрема на ПрАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ПрАТ «МТС УКРАЇНА» та ТОВ «Астеліт».

У зв’язку з цим, Комітетом було проведено відповідне розслідування, результати якого показали наявність неправомірних, на думку Комітету, дій  операторів мобільного зв’язку. Так, найпоширенішими з них є:

·         підвищення щоденної та щомісячної абонентних плат;

·         необхідність поповнення рахунку на встановлену ціну, як умова для відновлення можливості користуватися всім обсягом послуг;

·         переведення на інший тарифний план споживачів послуг мобільних операторів, зокрема без попереднього повідомлення абонентів;

·         підвищення плати за зєднання;

·         встановлення мелодії замість гудка без попереднього повідомлення абонентів та зняття з їх рахунку плати за цю послугу;

·         зміна вартості послуги тощо.

В свою чергу до обов’язків операторів входить інформування громадян у засобах масової інформації та/або на своєму веб-сайті щодо зміни тарифів, тарифних планів, які встановлюються ними самостійно, не пізніше ніж за сім календарних днів до їх зміни. ПрАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.»,  ПрАТ «МТС УКРАЇНА» укладають з такими абонентами публічні договори, ТОВ «Астеліт» –  договори приєднання, які відповідно до цивільного законодавства встановлюють права та обов’язки сторін. Згідно з цими договорами операторам забороняється включати до договору положення, що передбачають отримання та/або сплату споживачем послуг, які він не замовляв, а також положення, які передбачають умови, що ставлять сторони договору у нерівне становище, обмежуючи чи погіршуючи тим самим права споживача у порівнянні з визначеним законодавством. Однак фактично споживач не має змоги вплинути на умови, що виставляються операторами.

ПрАТ «Київстар Дж. Ес. Ем.», ПрАТ «МТС УКРАЇНА» та ТОВ «Астеліт» мають ознаки таких, що займають монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг мобільного (рухомого) стільникового зв’язку протягом 2012 року та 7 місяців 2013 року. Їх дії у вигляді інформування абонентів лише про намір зміни умов надання певних послуг, зокрема умов тарифних планів та додаткових послуг без узгодження з діючими абонентами можуть призводити до ущемлення інтересів споживачів (абонентів), що було б неможливо за умов існування значної конкуренції на ринку.

У зв’язку з цим, Комітет надав операторам мобільного зв’язку обов’язкові для розгляду рекомендації, про результати яких оператори повинні повідомити в тридцятиденний строк.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України