Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2013
19.04.2013
АМКУ РЕКОМЕНДУЄ СУБ'ЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ УТРИМАТИСЯ ВІД НЕОБҐРУНТОВАНИХ ЦІН НА ЯЙЦЯ КУРЯЧІ

Антимонопольний комітет України надав рекомендації основним виробникам-птахофабрикам та спеціалізованим мережам роздрібної торгівлі харчовими продуктами щодо ціноутворення на яйця курячі в період травневих свят.

Сьогодні особлива увага приділяється питанню ціноутворення на яйця курячі товарні, оскільки вони є одним із основних соціально значущих продуктів харчування для всіх верств населення та знаходяться у зоні ризику необґрунтованого підвищення цін напередодні Великодня в умовах значного збільшення попиту.

Антимонопольний комітет України з метою забезпечення стабільної цінової ситуації і зменшення негативних наслідків коливання цін на ринку яєць курячих та з метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції надав рекомендації 30-ти основним виробникам-птахофабрикам, які виробляють найбільші обсяги яєць курячих, зокрема, утриматися від вчинення дій щодо встановлення оптово-відпускних цін на яйця курячі, які перевищують економічно-обґрунтований їх рівень. Крім того, АМКУ рекомендує 19-ти найбільшим суб’єктам господарювання – спеціалізованим мережам роздрібної торгівлі харчовими продуктами утриматися від необґрунтованого підвищення роздрібних цін на яйця курячі та від вчинення дій, які можуть сприяти такому підвищенню.

З метою забезпечення дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, поведінка яких може вплинути на зростання споживчих цін на продукти харчування, Антимонопольний комітет України здійснює постійний контроль за станом конкуренції на основних ринках продовольчих товарів.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України