Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2012
12.12.2012
"СУМИОБЛЕНЕРГО" СПЛАТИТЬ ШТРАФ ЗА НАВ'ЯЗУВАННЯ НЕОБҐРУНТОВАНИХ ВИМОГ

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України оштрафувала ПАТ «Сумиобленерго» на 100 тис. грн за зловживання монопольним становищем.

У період з 2010 року до червня 2012 року ПАТ «Сумиобленерго» займало монопольне становище на ринку послуг з підготовки та видачі технічних умов інженерного забезпечення електропостачання об’єктів містобудування в Сумській області через власні локальні електромережі.

Як показало розслідування, технічні умови містили положення щодо набрання їх чинності після підписання замовниками договору про приєднання до електричних мереж з ПАТ «Сумиобленерго».

Разом з цим, умовами договору про приєднання передбачалося виконання всіх робіт лише власними силами ПАТ «Сумиобленерго».

Як наслідок, обленерго позбавило споживачів можливості обирати виконавця послуг за найбільш вигідними умовами. Адже такі роботи також можна замовити у інших виконавців проектних та електромонтажних робіт.

При цьому, в технічних умовах були вимоги щодо виконання робіт для забезпечення передачі електричної енергії до електроустановок мережами обленерго, які не потрібні замовникам.

Таким чином, обленерго нав’язувало замовникам укладення господарських договорів про виконання та оплату робіт з приєднання до електромереж на власних умовах.

У ході розгляду справи ПАТ «Сумиобленерго» визнало факт вчинення порушення конкурентного законодавства та зобов’язалося припинити його.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України