Головна » Конкуренція » Недобросовісна конкуренція » Огляд показових справ
Огляд характерних справ, розглянутих Антимонопольним комітетом України у 2 кварталі 2012 року

Антимонопольний комітет України встановив, що ТОВ «Яричів» неправдиві відомості про споживчі властивості крекеру під назвою «Вершковий Yarych». Зокрема, товариство неправомірно вирисовувало позначення «Вершковий» в той час, як відповідна добавка у складі продукту відсутня. Такі дії були визнані порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. На порушника накладено штраф у розмірі 400 тис. грн. ТОВ «Яричів» припинило порушення.

Антимонопольним комітетом України припинені дії ТОВ «Український Прогресивний Альянс» щодо безпосереднього повідомлення невизначеному колу осіб в рекламі неповних відомостей щодо умов надання позики, зокрема внаслідок замовчування окремих фактів та нечіткості формулювань. Зокрема, споживачам гарантувалось в рекламних оголошеннях надання позик, проте фактично підприємство здійснювало діяльність з адміністрування фондів груп, сформованих за рахунок внесків споживачів. Крім того, у разі виходу учасника з групи без попереднього отримання дозволу на оформлення позики, гарантійний платіж та адміністративні витрати учаснику не поверталися. Такі дії товариства були визнані порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення інформації що вводить в оману.  На порушника накладено штраф у розмірі 100 тис. грн.

Чернівецьким відділенням Комітету в роздрібних мережах Чернівецької області виявлено реалізацію майонезу «Чумак Справжній 72%» виробництва ПрАТ «Чумак», на зворотній стороні упаковки якого виробником було розміщено напис «Схвалено Міністерством охорони здоров’я України». Відповідно до інформації наданої Міністерством охорони здоров’я України дозвіл на розміщення зазначеного напису на упаковці майонезу «Чумак Справжній 72%» не надавався. Крім того відповідно до ДСТУ 4518-2008 такий напис наноситься  на споживчу тару виключно для продукції дитячого харчування. Такі дії ПрАТ «Чумак» було визнано порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. На порушника накладено штраф у розмірі 50 тис грн. Порушення припинено.

Як встановило Житомирське відділення комітету, ПАТ «Платинум Банк» повідомляло невизначеному колу осіб в рекламі неповні відомості, замовчуючи окремі факти, що могло вплинути на наміри цих осіб щодо придбання (замовлення) послуг з надання кредитів. Зокрема, реклама містила інформацію: «весняні кредити та весняні дарунки 0% акція». При цьому, банк не вказував інформацію про суму всіх витрат споживача за користування кредитом, що становить більше ніж 35 % у рік. Йдеться про річну відсоткову ставку в розмірі 0,0001 %, розміри комісії за надання кредиту та щомісячної комісії за користування кредитом, вартість обов’язкового страхування життя позичальника. ПАТ «Платинум Банк» оштрафовано на 50 тис. грн за поширення оманливої реклами про кредити. ПАТ Порушник визнав та припинив порушення.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України