Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
09.10.2019
Входження в опалювальний сезон. Упереджувальні заходи АМКУ

Зважаючи на традиційні для України проблеми, пов’язані із початком опалювального сезону, Антимонопольний комітет цього року вирішив «зіграти на випередження». Було проведено ґрунтовне дослідження ринків послуг з теплопостачання в усіх регіонах України. І в кожній області були виявлені порушення конкурентного законодавства як з боку теплопостачальників, так і збоку місцевих органів влади, серед яких:

· встановлення «завищених» тарифів за послуги з централізованого теплопостачання;

· надання послуг неналежної якості та відмова у проведенні перерахунків за неякісно надані послуги;

· нарахування за послуги за нормами споживання при наявності приладів обліку;

· збільшення тарифу без попередження споживачів (недотримання порядку доведення до споживачів інформації про намір здійснити зміну до тарифів на комунальні послуги).

За результатами дослідження Комітет виніс 50 рішень та рекомендацій, а в кожному з територіальних відділень АМКУ було проведено зустрічі з відповідальними за опалювальний сезон організаціями.

На цих нарадах були обговорені ключові проблеми, які з одного боку схожі в усіх регіонах, з іншогонесуть реальну загрозу на момент початку опалювального сезону, зокрема:

· неврегульовані питання між НАК «Нафтогаз України», операторами газорозподільчих мереж та теплопостачальними організаціями;

· відшкодування різниці в тарифах на послуги з теплопостачання;

· значна заборгованість споживачів за послуги з теплопостачання.

Окремі теплопостачальні організації погрожували не розпочинати опалювальний сезон у разі, якщо згадані проблеми не будуть вирішені.

У свою чергу представники АМКУ наголосили, що відмова суб’єкта, що займає монопольне становищесаме такими в більшості є теплопостачальники), від реалізації товару за відсутності його альтернативи, може мати ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. За такі дії передбачено штраф у розмірі до 10 % доходу за останній звітний рік.

Після проведених нарад територіальні відділення АМКУ надали іще 360 рекомендацій, як органам місцевого самоврядування, так і суб’єктам господарювання, задля забезпечення безпечного та надійного проходження опалювального сезону з урахуванням інтересів споживачів.

Водночас Комітет прекрасно усвідомлює, що його втручання не матиме ефекту без усунення системних проблем галузі, які потребують дій інших органів влади. Тому відповідні настанови були надіслані Міністерству розвитку громад та територій України.

А громадянам нагадуємо, що з вересня затверджено нові правила надання послуг з постачання тепла та нові форми типових договорів.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України