Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
12.09.2019
Договори приєднання у транспортній галузі - АМКУ застерігає

Антимонопольний комітет України застерігає АТ «Укрзалізниця» від порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме під час введення в дію нового Договору приєднання про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом. Умови такого договору АТ «Укрзалізниця» планує встановлювати в односторонньому порядку, що може призвести до дискримінації споживачів її послуг. Також занепокоєння АМКУ викликає обґрунтованість встановленої плати за використання власних вагонів перевізника під час виконання вантажних операцій.

Згідно з планами «Укрзалізниці», перехід до нової форми роботи з клієнтами планується на 1 жовтня цього року. Зважаючи на стислі терміни, Комітет пропонує «Укрзалізниці» та Мінінфраструктури (адже окремий регулятор діяльності суб'єктів природних монополій у сфері транспорту так і не створено) негайно взяти до уваги застереження стосовно форми запропонованого проекту Договору та зауваження до окремих його умов, висловлені представниками галузевих бізнес-асоціацій та вантажовідправниками.

Нагадаємо, що минулого тижня АМКУ зобов’язав Адміністрацію морських портів України усунути дискримінацію при укладанні договорів з агентування суден. Рекомендації стосувалися також договорів приєднання, які нав’язувалися морським агентам у портах України.

Сподіваємося, що дискримінаційні договори як на залізниці, так і в морських портах не діятимуть з жовтня поточного року, отже, й загроз конкуренції на транспорті стане менше.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України