Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
04.07.2019
АМКУ дозволив злиття на ринку лабораторних послуг

Антимонопольним комітетом України завершено розгляд справи про концентрацію за участю компанії «Medicover Investment B.V.» (м. Ейндговен, Нідерланди) і ТОВ «НЕЗАЛЕЖНА ЛАБОРАТОРІЯ ІНВІТРО» (м. Дніпро, Україна) щодо горизонтального злиття на ринках лабораторних послуг в межах Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей України.

З метою збору інформації щодо впливу концентрації на ринки лабораторних послуг у межах досліджуваних областей було розміщено повідомлення на офіційному сайті АМКУ щодо запланованої концентрації. Також, у ході розгляду справи опитано учасників ринків лабораторних послуг, використані дані Національної служби здоров’я України, Державної служби статистики України тощо.

За результатами розгляду справи встановлено, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України.

Учасники концентрації здійснюють діяльність з надання лабораторних послуг.

Компанія «Medicover Investment B.V.» здійснює діяльність через мережу лабораторій «Synevo». ТОВ «НЕЗАЛЕЖНА ЛАБОРАТОРІЯ ІНВІТРО» здійснює діяльність через мережу лабораторій «Інвітро» та «Віалаб».

Ураховуючи, що лабораторні послуги не є замінними з будь-яким іншим видом діагностичних послуг для цілей дослідження заявленої концентрації товарними межами ринку визначено ринки лабораторних послуг у межах зазначених областей в таких сегментах: загальноклінічні (без гематологічних), гематологічні, цитологічні, біохімічні, мікробіологічні та імунологічні лабораторні аналізи.

Водночас законодавство України не проводить розмежування у визначенні лабораторних послуг, що надаються державними/комунальними закладами охорони здоров’я та приватними закладами охорони здоров’я/приватними підприємцями.

Зокрема державні і приватні заклади надають стандартизовані послуги, які є взаємозамінним, а приватні лабораторії зазнають значної конкуренції, в першу чергу, з боку державних закладів охорони здоров’я.

В умовах медичної реформи, що запроваджується в Україні, конкуренція між приватними та державними закладами за пацієнта тільки посилюється.

Зокрема Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я, схвалена Розпорядженням КМУ від 30.11.2016 № 1013-р передбачає розвиток конкуренції постачальниківзалучення постачальників усіх форм власності, що створюватиме мотивацію надавати більш якісні послуги, впроваджувати науково обґрунтовані та економічно ефективні методи роботи, забезпечувати дотримання клінічних протоколів та професійних стандартів.

Враховуюче наведене, Комітет надав дозвіл на придбання компанією «Medicover Investment B.V.» частки в статутному капіталі ТОВ «НЕЗАЛЕЖНА ЛАБОРАТОРІЯ ІНВІТРО», що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України