Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » Новини АМКУ
20.05.2019
АМКУ з'ясовує інформацію щодо можливого дефіциту цукру в Україні

17 травня 2019 року в Комітеті відбулась  робоча зустріч з представниками Національної асоціації цукровиків України (Укрцукор) за участю агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Представники цукрової галузі повідомили, що інформація в засобах масової інформації стосовно можливого дефіциту цукру на внутрішньому ринку України дійсно актуальна, отже, потребує оцінки та ретельного аналізу.

В ході зустрічі сторони окреслили низку об’єктивних причин для прогнозованого зменшення пропозиції цукру на ринку України.

Представники Укрцукру повідомили про загальну тенденцію до зменшення попиту на цукор населенням України, що призвело до скорочення посівних площ під цукровим буряком протягом останніх років. Водночас несприятливі погодні умови призвели до того, що окремі сільгоспвиробники були змушені пересівати цукрові буряки або взагалі засівати землю іншими зерновими культурами. Це може призвести до зменшення обсягів виробництва цукру за результатами 2018 – 2019 маркетингового року. Разом з тим, представники Укрцукру повідомили про наявність в країні перехідних запасів цукру, які потенційно можуть скорегувати попит та пропозицію на ринку.

Водночас, сторони відзначили позитивні зміни, пов’язані зі скасуванням державного регулювання ринку цукру. З втратою чинності Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», зокрема, скасовано квотування обсягів вирощування цукрових буряків та виробництва цукру, встановлення мінімальних цін на цукрові буряки та цукор.

Наразі, Антимонопольним комітетом продовжується дослідження стану конкурентного середовища на ринку цукру, його оцінка та заходи, спрямовані на розвиток конкуренції задля забезпечення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України